MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nocna pomoc świąteczna nocna pomoc medyczna w Łodzi. Gdzie do lekarza w nocy? Dokąd może zgłosić się pacjent? O czym musimy pamiętać?

Patrycja Wacławska
Patrycja Wacławska
Nocna świąteczna pomoc medyczna w Łodzi
Nocna świąteczna pomoc medyczna w Łodzi
Nocna i świąteczna pomoc medyczna w Łodzi. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, mamy prawo udać się po pomoc medyczną do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nocna i świąteczna pomoc medyczna jest przedłużeniem pracy lekarza POZ – pomoc jest udzielana w dni powszednie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA POMOC MEDYCZNA W ŁODZI

W jaki sposób pomoże lekarz

Dyżurujący lekarz udziela porad:

  • w poradni,
  • telefonicznie,
  • w przypadkach medycznie uzasadnionych – w domu pacjenta.
  • z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Teleporady
Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w pierwszej kolejności udzielają teleporad. Podczas teleporady lekarz wyda zalecenia dotyczące terapii, a także w razie potrzeby może wystawić e-zwolnienie oraz e-receptę.
Jeżeli lekarz w trakcie telefonicznego wywiadu potwierdzi konieczność osobistej wizyty - taka wizyta się odbywa.
Lista placówek
Lista placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dostępna jest pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590 oraz na stronie internetowej Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ:
NFZ Nocna i świąteczna pomoc lekarska

Szpitalne Oddziały Ratunkowe oraz Izby Przyjęć

W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Oddziały te nie zastępują lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Lekarz kieruje wyłącznie na badania i konsultacje niezbędne ze względu na stan nagłego zagrożenia życia lub nagłego, poważnego zagrożenia zdrowia.
Ważne
Nie wiesz, gdzie szukać pomocy w dni wolne od pracy i święta w razie nagłego zachorowania? Telefoniczna Informacja Pacjenta pomoże – 800 190 590 bezpłatna infolinia całodobowa.

Nocna i świąteczna telepomoc na pacjent.gov.pl

Zastanawiasz się, czy jesteś zakażony koronawirusem, masz objawy, które Cię niepokoją, a jest długi weekend i Twoja przychodnia jest zamknięta? Skorzystaj z formularza teleporady, by porozmawiać z pracownikiem medycznym.
Dostęp do przychodni i szpitali jest teraz ograniczony. Co jednak robić, jeśli źle się czujesz, a na dodatek masz objawy, które budzą Twój niepokój, zastanawiasz się, czy nie jest to koronawirus i nie możesz się dodzwonić do Twojej przychodni lub jest noc bądź święto i przychodnia jest zamknięta.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA POMOC MEDYCZNA W ŁODZI

W takich wypadkach skorzystaj online z formularza teleporady, który umożliwia konsultację w formie wideokonferencji, czatu czy rozmowy telefonicznej. Podaj imię, nazwisko, wiek, PESEL, adres, mail, telefon i zaczekaj na kontakt ze specjalistą.
Nie obawiaj się, że teleporady uniemożliwią Ci bezpośrednią wizytę u lekarza. Jeśli będzie taka konieczność, lekarz zaleci Ci skorzystanie z wizyty w placówce medycznej lub kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki