Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nocna prohibicja w Piotrkowie. Wojewoda unieważni uchwałę o ograniczenia sprzedaży alkoholu nocą w Piotrkowie?

Aleksandra Tyczyńska
Aleksandra Tyczyńska
Ze względu na możliwe błędy proceduralne uchwała o nocnej prohibicji w Piotrkowie Trybunalskim, pierwsza taka w województwie łódzkim od czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości, może zostać unieważniona przez wojewodę.

Wojewoda łódzki unieważni uchwałę w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu? Zdaniem piotrkowskiego radnego Tomasza Sokalskiego uchwała w sprawie nocnej prohibicji w Piotrkowie może być unieważniona przez wojewodę łódzkiego. A wszystko przez to, że do rad osiedli z prośbą o opinię wystąpił prezydent a nie rada miasta...

Czytaj też: Jak prezydent Piotrkowa uzasadniał nocną prohibicję?

Na możliwy błąd proceduralny radny Tomasz Sokalski zwrócił uwagę już przed głosowaniem, w wyniku którego 14 głosami „za” rada przyjęła uchwałę w sprawie zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godz. od 23 do 6 rano.

ZOBACZ TAKŻE: Dzisiaj początek matur >>>

Radny zadał pytanie, czy zgodnie z par. 12 pkt. 5 znowelizowanej Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, rada wystąpiła o opinię do jednostek pomocniczych, czyli rad osiedli. Pytanie padło nie bez powodu, bo o opinię do rad osiedli wystąpił wiceprezydent Andrzej Kacperek i - jak ustalił radny Sokalski - nie miał upoważnienia, by występować w imieniu rady miasta.

Zobacz też: Zobacz, jak zagłosowali poszczególni radni

Tymczasem uwaga radnego Sokalskiego została praktycznie zignorowana przez przewodniczącego rady Mariana Błaszczyńskiego i przekierowana do radcy prawnej urzędu, która stwierdziła, że nie ma znaczenia, kto wystąpił o opinię.

- Moim zdaniem popełniono błąd proceduralny, który może być podstawą do unieważnienia uchwały. Dlatego też wystąpię z wnioskiem do wojewody o zbadanie tej sprawy - mówi Tomasz Sokalski.

Zobacz też: Nocna prohibicja? Mają wypowiedzieć się radomszczanie

MATURA USTNA Z JĘZYKA POLSKIEGO [PYTANIA, TEMATY]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki