Nominuj sołectwo, które Twoim zdaniem powinno otrzymać tytuł Sołectwa Roku i reprezentować nasze województwo w albumie „Sołectwa Polski”

Akcja specjalna MISTRZOWIE AGRO
Które sołectwo z województwa łódzkiego trafi na strony pięknego albumu Sołectwa Polski? To zależy także do Ciebie! Jeśli uważasz, że w Twoim sołectwie dobrze się dzieje, a społeczność zasługuje na wyróżnienie zgłoś swoją wieś do tytułu Sołectwo Roku 2021 w wielkiej akcji Mistrzowie Agro z okazji Centralnych Targów Rolniczych.
KLIKNIJ i GŁOSUJ
lub zgłoś sołectwo
do nagrody i albumu
KLIKNIJ i zobacz
zgłoszenia sołectw
w komentarzach na Facebooku

Po raz kolejny w wielkim plebiscycie Mistrzowie Agro zostaną przyznane nagrody dla sołectw. W województwie łódzkim akcję prowadzą "Dziennik Łódzki" i "Express Ilustrowany". Głosy naszych Czytelników zdecydują, która wieś zdobędzie tytuł Sołectwo Roku 2021 i awansuje do ogólnopolskiego finału.

Z plebiscytem wiąże się wyjątkowe przedsięwzięcie wydawnicze. W przyszłym roku ukaże się piękny album "Sołectwa Polski". Na jego stronach zostaną zaprezentowane sołectwa, które w konkursie Mistrzowie Agro zdobędą najwięcej głosów w każdym województwie.

- To będzie wspaniały album prezentujący piękno polskich wsi - mówi Katarzyna Niedzwiecka. - Ale nie tylko piękno krajobrazu, lecz także ludzi, którzy mieszkają w sołectwach. W albumie zaprezentujemy działania sołeckich społeczności, ich twórczość i sukcesy. Znajdzie się także miejsce dla historii.

Każde sołectwo, które trafi na strony albumu, wiosną przyszłego roku odwiedzi fotograf. Wykona specjalną sesję zdjęciową, a nasi dziennikarze, we współpracy z sołtysem i mieszkańcami sołectwa przygotują prezentację do książki.

- Wydanie albumu będzie promowane przez "Dziennik Łódzki" - dodaje Katarzyna Niedzwiecka. - Oczywiście każde sołectwo, które zostanie w nim przedstawione, otrzyma także pulę egzemplarzy.

KLIKNIJ i czytaj o akcji
Mistrzowie Agro 2021

Sołectwa do akcji zgłaszają ich mieszkańcy, partnerzy akcji oraz nasi dziennikarze. Listę nominowanych sołectw opublikujemy w środę, 13 października i tego dnia rozpocznie się głosowanie, które potrwa do połowy listopada. Sołectwo, które zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma tytuł Sołectwa Roku Województwa Łódzkiego 2021. Przedstawiciele sołectwa zostaną zaproszeni na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo, gdzie podczas uroczystej gali odbiorą tytuł i nagrody.

Zwycięskie sołectwo z naszego województwa awansuje także do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym zostanie przyznany tytuł Sołectwo Roku Polski 2021 oraz główna nagroda finansowa - 5000 złotych. Uroczyste wręczenie statuetki i nagrody będzie najważniejszym punktem uroczystej gali plebiscytu podczas Centralnych Targów Rolniczych.

Ogólnopolska gala finałowa
plebiscytu Mistrzowie Agro

Nagrody w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO zostaną wręczone w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To jedna z największych imprez rolniczych w Polsce odbywająca się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałków województw oraz licznych organizacji branżowych.

Można tam zobaczyć ofertę wystawców z kraju i zagranicy, najnowocześniejszy sprzęt – maszyny i urządzenia rolnicze oraz środki do produkcji rolnej. Podczas imprezy odbywa się cykl premier produktowych maszyn i urządzeń rolniczych, kilkanaście konferencji i seminariów tematycznych.

Czytaj więcej o imprezie na stronie internetowej Centralnych Targów Rolniczych

Specjalny dodatek do gazety

Już sam udział w plebiscycie pozwoli sołectwom na przedstawienie swoich dokonań i działalności. W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na naszych fanpage'ach na Facebooku. Po zakończeniu plebiscytu do gazety dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy sołectwa, które zdobędą najwięcej głosów. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane w gazecie, internecie, a także na Facebooku.

Na Sołectwo Roku
czekają nagrody

Sołectwo, które zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:

 • tytuł Sołectwa Roku Województwa Łódzkiego 2021
 • prezentację w albumie "Sołectwa Polski 2021"
 • pamiątkową tablicę potwierdzającą zdobycie tytułu
 • zaproszenie dla reprezentanta na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołectwa, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu
 • pamiątkowe tablice potwierdzające zdobycie wyróżnień w plebiscycie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety

Sołectwo, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołectwa Roku Polski 2021
 • publikację zdjęcia z sołectwa na okładce albumu "Sołectwa Polski 2021"
 • dyplom, statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w trakcie Centralnych Targów Rolniczych
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

__________

Informacji o akcji udziela:
Marta Gromowska
tel. 519 503 627
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki