MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe buspasy na ulicach Łodzi już od kwietnia

ani
Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego
Wiosną na ulicach Łodzi pojawią się nowe buspasy i trampasy. Dzięki temu tramwaje i autobusy będą mogły sprawniej poruszać się po mieście. Łącznie pojawi się prawie 5 km nowych rozwiązań dla transportu zbiorowego.

Teraz w Łodzi mamy prawie 9 km buspasów oraz 12,5 km pasów autobusowo-tramwajowych. Tego typu rozwiązania usprawniają przejazd komunikacji miejskiej i integrują różne środki miejskiego transportu.

- Po szczegółowych analizach rozkładów jazdy poszczególnych linii, określiliśmy miejsca na trasach autobusów i tramwajów, które powodują opóźnienia – informuje Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu. Rozmawialiśmy również z kierowcami MPK, którzy wskazywali miejsca powodujące opóźnienia.

Aby zapewnić pasażerom szybszy przejazd, zgodny z rozkładem jazdy, nowe buspasy pojawią się w następujących miejscach, na:

  • ul. Aleksandrowskiej od Traktorowej do przystanku przy Bielicowej, oraz dodatkowy lewoskręt dla autobusów z Aleksandrowskiej w Traktorową w kierunku Rojnej.
  • ul. Traktorowej od Nektarowej do Rąbieńskiej
  • al. Unii Lubelskiej od Srebrzyńskiej do Konstantynowskiej
  • ul. Legionów przy skrzyżowaniu z ul. Kasprzaka, wraz ze zmianą trasy autobusów, aby ominąć powodujący opóźnienia odcinek na Zielonej przy Legionów
  • al. Politechniki przy skrzyżowaniu z ul. Radwańską
  • ul. Tuwima między Sienkiewicza, a Piotrkowską
  • ul. Uniwersyteckiej przed rondem Solidarności
  • al. Palki przed rondem Solidarności, oraz do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego
  • ul. Julianowskiej w kierunku Zgierskiej i na Pojezierskiej przy Zgierskiej
  • oraz na Limanowskiego pomiędzy Zgierską i Zachodnią
Nowe buspasy na ulicach Łodzi już od kwietnia
materiały UMŁ

Natomiast tramwaje płynnie przejadą po ul. Limanowskiego, gdzie powstanie trampas – czyli wydzielona z jezdni powierzchnia przeznaczona wyłącznie dla MPK. Takie rozwiązanie zastosowane zostaną również na Kilińskiego między Abramowskiego, a Tylną, oraz na Piotrkowskiej od Żwirki do Mickiewicza i na Gdańskiej przed Zieloną.

Ponadto na ul. Zielonej, Narutowicza i Legionów, gdzie już dziś mamy drogi przeznaczone dla komunikacji miejskiej, wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na okres całego dnia. Natomiast na Narutowicza od Radiostacji do Kopcińskiego wprowadzony zostanie zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych, które ze względu na swoją szerokość blokują przejazd tramwajom.

W najbliższym czasie wprowadzone zostaną również zmiany na ul. Wólczańskiej i 6 sierpnia. Oby dwie ulice staną się dwukierunkowe, co ułatwi i rozłoży ruch samochodów, a to pozwoli na bezproblemowe kursowanie komunikacji miejskiej na sąsiednich ulicach. Ulica Wólczańska stanie się dwukierunkowa od Mickiewicza do Więckowskiego. Natomiast 6 sierpnia od Wólczańskiej do Żeligowskiego. Zmiany mają być wprowadzone w kwietniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki