Nowe drogi rowerowe w Łodzi: ZDiT ogłosił przetarg

  Nowe drogi rowerowe w Łodzi: ZDiT ogłosił przetarg

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowe drogi rowerowe w Łodzi: ZDiT ogłosił przetarg
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Sobieralski

  Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosił przetarg na dwie nowe drogi rowerowe: wzdłuż ulicy Żeromskiego i alei Politechniki oraz wzdłuż ulicy Zgierskiej. Mają być gotowe latem przyszłego roku.
  Pierwsza część przetargu dotyczy budowy ponad trzech kilometrów drogi rowerowej wzdłuż ulicy Żeromskiego i alei Politechniki od alei Mickiewicza do ronda Lotników Lwowskich.

  Nowa ścieżka rowerowa ma połączyć osiedle Politechniki Łódzkiej z trasą rowerową z Retkini na Widzew. Przy okazji przebudowany będzie chodnik, sygnalizacja świetlna i infrastruktura pod drogą dla rowerów. Prace mają być wykonane do końca sierpnia przyszłego roku.

  Druga część zamówienia obejmuje wykonanie prawie dwóch kilometrów drogi rowerowej wzdłuż ul. Zgierskiej od ul. Biegańskiego do al. Sikorskiego. Nowa ścieżka ma połączyć Radogoszcz i tamtejszą drogę rowerową z Julianowem i dalej z centrum. Również tam prace mają polegać na przebudowie chodnika, sygnalizacji świetlnej i infrastruktury. Roboty na ul. Zgierskiej mają zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

  Termin składania ofert mija 7 listopada. Decydującym kryterium wyboru ofert będzie cena.

  To kolejne w tym roku przetargi na budowę dróg rowerowych. W sierpniu rozpoczęła się budowa ścieżki wzdłuż alei Rydza-Śmigłego od skrzyżowania marszałków do ronda Broniewskiego. Trasa ma być gotowa w styczniu.

  Jeszcze w tym roku mają powstać przejazdy rowerowe przez 21 skrzyżowań w różnych miejscach Łodzi, m.in. na ul. Zachodniej przy Manufakturze i między częściami parku Staromiejskiego. 12 skrzyżowań ma mieć także sygnalizację świetlną.

  CZYTAJ TEŻ: Nowe drogi rowerowe w Łodzi [ZOBACZ GDZIE]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fajnie !

  Łódź to nie Syberia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Fajnie ! - tylko dlaczego! - dlaczego mają być gotowe dopiero na koniec lata, a nie początek wiosny? - przecież Łódź to nie Syberia, a droga rowerowa to nie inwestycja wielkości autostrady.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ścieżka?

  emes (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Pani redaktor, litości, ścieżka to jest w lesie...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i tam jest miejsce dla was pedaloty

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  równie dobrze

  ejczu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  mógłbym powiedzieć że skoro lubisz dodawać gazu... to powinieneś iść do gazu bo tam twoje miejsce.... ale będę na tyle kulturalny żeby przypomnieć, ze rower ma dwa pedały...a samochód zazwyczaj...rozwiń całość

  mógłbym powiedzieć że skoro lubisz dodawać gazu... to powinieneś iść do gazu bo tam twoje miejsce.... ale będę na tyle kulturalny żeby przypomnieć, ze rower ma dwa pedały...a samochód zazwyczaj trzy...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo