W ostatnich latach można zaobserwować ożywienie na łódzkim rynku nieruchomości. Miasto stało się wyjątkowo atrakcyjne dla deweloperów, którzy nieustannie podejmują się realizowania kolejnych inwestycji. Planujesz zakup mieszkania w Łodzi? Sprawdź, którym z nowych osiedli warto przyjrzeć się bliżej.

Nowa Przędzalnia, czyli mieszkania deweloperskie na Polesiu

Nowa Przędzalnia to osiedle o wyjątkowo łódzkim charakterze – wznoszone jest na terenie dawnej przędzalni. Pierwszy etap budowy, którego zakończenie planowane jest na koniec 2018 roku, obejmuje dwa budynki z 202 mieszkaniami. Najmniejsze z lokali to kawalerki o powierzchni 27 m2. Największe, czteropokojowe apartamenty osiągają metraż 56 m2. W obydwu budynkach dostępne są podziemne miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie.

Inwestycja Nowa Przędzalnia zlokalizowana jest niecałe 2 kilometry od centrum Łodzi. W pobliżu osiedla znajdują się przystanki autobusowe oraz tramwajowe, a także dworzec Łódź Kaliska. Dzięki temu komunikacja z innymi dzielnicami – a nawet miastami – przebiega sprawnie.

Na terenie osiedla znajdzie się duża ilość zieleni, wybrukowane alejki oraz plac zabaw. W sąsiedztwie Nowej Przędzalni znajduje się zaś park Poniatowskiego. Dzięki temu kupno mieszkania w tym miejscu może być dobrym pomysłem dla osób, które lubią kontakt z naturą, a także dla rodzin z dziećmi.

Tym, co wyróżnia Nową Przędzalnie na tle innych inwestycji, jest niepowtarzalna architektura, nawiązująca do przemysłowej tradycji Łodzi. Wszystkie budynki wykończone zostaną ceglaną elewacją, a na terenie osiedla zostanie zachowana oryginalna, odrestaurowana wieża fabryczna.

f

Nowe inwestycje w Łodzi – Osiedle na Zdrowiu

Osiedle na Zdrowiu powstaje z myślą o tych, którzy poszukują ucieczki od miejskiego zgiełku, a jednocześnie chcą zachować wszystkie korzyści, jakie daje życie w pobliżu centrum dużej aglomeracji. Inwestycja zlokalizowana jest przy największym łódzkim terenie rekreacyjnym – parku im. J. Piłsudskiego, który łodzianie nazywają parkiem na Zdrowiu. W pobliżu osiedla znajdują się również Łódzki Ogród Botaniczny oraz Ogród Zoologiczny.

Inwestycja obejmuje budowę dziesięciu trzypiętrowych budynków. W każdym z nich znajdzie się jedynie dziewięć mieszkań – dzięki temu lokatorzy będą mogli cieszyć się poczuciem przestronności i zaciszności. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców Osiedla na Zdrowiu są 94 lokale (od 31 do 75 m2), każdy z tarasem lub ogródkiem. Planowany termin oddania lokali do użytku to czwarty kwartał 2018 roku.

Pomimo tego, że sąsiedztwo inwestycji Osiedle na Zdrowiu stanowią rozległe tereny zielone i zabudowa jednorodzinna, centrum miasta znajduje się w odległości zaledwie 6 kilometrów. Umożliwia to szybki dojazd do pracy, szkoły czy ośrodków kultury, jakie oferuje Łódź.

Ilumino, czyli nowe mieszkania w Łodzi

Kupno mieszkania na osiedlu Ilumino to ciekawa propozycja dla osób, które lubią wielkomiejski styl. Nowoczesny, minimalistyczny budynek o szesnastu kondygnacjach stanie w samym sercu Łodzi – przy ulicy Kilińskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Piotrkowskiej.

W ramach inwestycji Ilumino powstaną 274 mieszkania o zróżnicowanych metrażach – od 30-metrowych kawalerek po apartamenty o powierzchni 132 m2. W budynku znajdą się podziemne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Na terenie osiedla znajdzie się strefa relaksu dostępna dla wszystkich mieszkańców. Oddanie mieszkań do użytku planowane jest na drugi kwartał 2019 roku.

Oprócz doskonałej lokalizacji inwestycja Ilumino wyróżnia się także wyjątkową architekturą. Nowoczesny, minimalistyczny styl, duże przeszklenia oraz elementy nawiązujące do łódzkiej Resursy Rzemieślniczej tworzą niepowtarzalną całość.

Nowe inwestycje w Łodzi oferują możliwość zamieszkania w wyjątkowo ciekawych aranżacjach oraz atrakcyjnych lokalizacjach. Aby dowiedzieć się więcej na temat zalet mieszkania w poszczególnych rejonach miasta, sprawdź artykuł Najpopularniejsze dzielnice mieszkaniowe: Łódź.

Chcesz łatwo znaleźć i kupić mieszkanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu? Jest na to sposób! Przejdź do narzędzia NAVIDOM!