Nowe nadzieje

  Nowe nadzieje

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Polacy mają to, o czym marzyli: nową partię i wraz z nią nowe nadzieje. Nowa partia to stary Ruch Palikota pod przemalowanym szyldem: Twój Ruch. Zdaniem szachistów jest to hołd dla nich, gdyż do gracza, który za długo myśli, przeciwnik zwraca się: - Twój ruch!
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Miłośników starego Ruchu można zapewnić, że nowy Ruch pozostanie wierny staremu, lewicowemu programowi. Będzie więc domagać się legalizacji miękkich narkotyków, czyli marihuany, ecstasy itp. Można domyślać się, że do programu dołączy też postulat niekarania za oddawanie moczu w miejscach publicznych, co nasuwa się po wyczynie posła Rybakowicza od Palikota. Ten pokazał policjantom ujście swej cewki moczowej, kiedy bezczelnie zwrócili mu uwagę, że oddaje mocz na ulicy.

  Może zdepenalizuje się również załatwianie grubszych potrzeb na ulicy? Człowiek nie może mieć mniej praw od psa! Niewykluczone, że jako narzędzie dyskusji publicznej, i nie tylko, dopuści się kij baseballowy, za młodu ulubiony argument posła Penkalskiego.

  W programie znajdzie się postulat wprowadzenia 18-procentowego podatku dla wszystkich.
  Obecny system jest niesprawiedliwy, wskutek czego najbogatsi płacą miliony podatku, a biedni tysiące albo nic. Jak się już wprowadzi sprawiedliwy 18-procentowy podatek i wskutek tego w budżecie zabraknie pieniędzy, to się podniesie VAT i się dziurę zasypie. Podniesienie VAT to dobre, sprawdzone rozwiązanie - przerabiamy je do dziś po tym, jak PO na spółkę z PiS obniżyli podatek dla pokrzywdzonych milionerów z 38 do 32 procent.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo