Nowe tablice z rozkładem jazdy PKP staną na peronach

  Nowe tablice z rozkładem jazdy PKP staną na peronach

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowe tablice z rozkładem jazdy PKP staną na peronach.

  Nowe tablice z rozkładem jazdy PKP staną na peronach. ©Polskapresse archiwum

  Na 13. stacjach kolejowych w województwie łódzkim pojawią się nowe gabloty, w których umieszczone zostaną rozkłady jazdy. Dzięki temu podróżni będą mieli lepszy dostęp do informacji o odjazdach i przyjazdach pociągów. Gabloty staną na peronach, gdzie dotąd ich brakowało lub zostały zdewastowane. Miejsca, w których będą ustawione gabloty zostały wskazane po przeglądzie, jaki w ostatnim czasie zrobiła spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Do 22 lipca mogą zgłaszać się do przetargu firmy, które chcą wykonać nowe gabloty. Mają one stanąć na peronach w ciągu miesiąca od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.
  Nowe tablice z rozkładem jazdy PKP staną na peronach.

  Nowe tablice z rozkładem jazdy PKP staną na peronach. ©Polskapresse archiwum

  - Po naszym przeglądzie stwierdziliśmy, że aby zapewnić pasażerom dogodny dostęp do plakatowych rozkładów jazdy, montujemy dodatkowe gabloty na stacjach i przystankach, na których dostęp do rozkładów był ograniczony - powiedział Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP PLK.

  Gabloty z rozkładami jazdy staną:
  • na peronie 2 w Dobroniu,
  • na peronie 1 w Kolumnie,
  • Łasku,
  • Grudzach,
  • Kamieniu Łowickim,
  • Sierpowie,
  • Gawronach,
  • na peronach 1 i 2 w Borszewicach,
  • Chechle,
  • Łodzi Olechowie Wschodzie,
  • na peronie 3 w Justynowie,
  • Bedoniu,
  • sześć tablic zamontowanych zostanie w przejściu podziemnym na perony stacji w Koluszkach.


  Tylko część tablic będzie podświetlana. Rozkłady, które będą dobrze widoczne nawet nocą ustawione zostaną jedynie w Dobroniu, Kolumnie i Łasku.

  - Gabloty podświetlane będą na stacjach i przystankach, z których korzysta najwięcej podróżnych - wyjaśnił Mirosław Siemieniec.

  Szklane oprawy rozkładów jazdy nie będą różnić się od tych, które są znane podróżnym z innych stacji.

  - Wszystko montujemy zgodnie z przyjętymi w PLK zasadami rozmieszczania informacji dla pasażerów - tłumaczy Mirosław Siemieniec.

  Dla podróżnych najważniejsze że montaż gablot z rozkładami jazdy nie może utrudniać im wsiadania do pociągów. Wykonawca nie będzie mógł zamknąć peronu, aby zamontować na nim gabloty. Kolejarze sugerują, aby prace montażowe wykonać nocą, gdy perony są puste.

  Kolej, która nieustannie walczy z wandalami, żąda trwałych gablot. Muszą być one zabezpieczone specjalną powłoką antygraffiti. Okna mają być zbudowane z hartowanego szkła o grubości przynajmniej 4 milimetrów. O tym, że trwałość gablot jest ważna dla PLK świadczy również procedura wyłaniania najlepszej oferty w przetargu. Nie będzie brana pod uwagę tylko najniższa cena, ale również najdłuższy okres gwarancji dawanej przez wykonawcę.

  Dla kolei ważne jest również, aby gabloty były czytelne. Mają być zamontowane tak, aby podróżni nie musieli schylać się, ani zadzierać wysoko głowy, żeby odczytać godziny odjazdu pociągu. Dolna krawędź gabloty nie może być niżej, niż 80 cm od poziomu peronu, zaś górna nie wyżej niż 220 cm od ziemi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i tak EŁKAŁESIAKI ROZ-PIER-NICZĄ , SZKODA KASY WYDAC PO TO BY LU-MPY MIAŁY FRAJDĘ

  [ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 24

  [

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo