Nowi członkowie klubu radnych PO

  Nowi członkowie klubu radnych PO

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Czesław Telatycki i Elżbieta Bartczak (na zdj. od prawej) zasilą klub PO w radzie miasta. Dołączy do nich jeszcze Mariusz Bogacz

  Czesław Telatycki i Elżbieta Bartczak (na zdj. od prawej) zasilą klub PO w radzie miasta. Dołączy do nich jeszcze Mariusz Bogacz ©Jolanta Baranowska

  Do klubu radnych PO w łódzkiej Radzie Miejskiej weszła trójka radnych niezrzeszonych, związanych ze stowarzyszeniem Samorządowa Łódź i wiceprezydentem Krzysztofem Piątkowskim. Radni: Elżbieta Bartczak, Mariusz Bogacz i Czesław Telatycki w 2011 r. zostali wykluczeni z PiS, bo głosowali za likwidacją szkół.
  Czesław Telatycki i Elżbieta Bartczak (na zdj. od prawej) zasilą klub PO w radzie miasta. Dołączy do nich jeszcze Mariusz Bogacz

  Czesław Telatycki i Elżbieta Bartczak (na zdj. od prawej) zasilą klub PO w radzie miasta. Dołączy do nich jeszcze Mariusz Bogacz ©Jolanta Baranowska

  Od wtorku klub radnych PO liczy 25 członków. Wcześniej było ich 22.

  - Radni z Samorządowej Łodzi już dawno dali się poznać jako ci, którzy działają razem z nami - mówi Mateusz Walasek, szef klubu radnych PO. - Struktury krajowe partii analizują zaś kwestie przystąpienia tej trójki radnych do Platformy. Dostaliśmy sygnał, że ta sprawa zmierza do pozytywnego rozwiązania.

  Czesław Telatycki podkreślał, że współpracuje z PO prawie od początku tej kadencji samorządu i zamierza do końca kadencji.

  - Konsekwentnie, bez żadnych wolt - dodaje radny Telatycki. - Popieramy program realizowany przez prezydent Hannę Zdanowską.

  CZYTAJ TEŻ: Platforma kusi Czesława Telatyckiego

  W konferencji klubu radnych PO nie uczestniczyli jednak radni z tzw. frakcji Krzysztofa Kwiatkowskiego (ośmioro radnych).

  - Klub radnych PO liczy 25 osób - podkreślał jednak Mateusz Walasek.

  Po tym, jak PO nie uratowała stanowiska przewodniczącego rady miejskiej (członek Platformy Tomasz Kacprzak został odwołany 26 czerwca) mówiło się o "czyszczeniu szeregów" klubu.

  - Partia ma do tego odpowiednie struktury - twierdzi Walasek. - W stosunku do części członków PO (z frakcji Kwiatkowskiego) toczy się postępowanie przed sądem partyjnym.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

  i fajnie!ja sie cieszę

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo