MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi proboszczowie objęli parafie archidiecezji łódzkiej. Gdzie są zmiany?

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Ks. Bogdan Marciniak pożegnał się z parafianami kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi
Ks. Bogdan Marciniak pożegnał się z parafianami kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi Facebook/parafia Zmartwychwstanie Pańskiego/parafia Karlin/parafia Najświętszego Zbawiciela
Nadszedł czas pożegnań i powitań proboszczów archidiecezji łódzkiej. Na razie w czterech parafiach. Na kolejne czas przyjdzie we wrześniu.

Zmiana w kościele przy al. Włókniarzy

Od 6 lipca nowego proboszcza ma łódzka parafia Najświętszego Zbawiciela przy al. Włókniarzy. Został nim ks. Robert Nowak, który do tej pory był proboszczem w Karlinie koło Piotrkowa Trybunalskiego. Dotychczasowy proboszcz łódzkiej parafii ks. Grzegorz Klimkiewicz odchodzi na emeryturę. Wcześniej przez wiele lat odpowiadał za cmentarze w archidiecezji łódzkiej.

- Chciałbym podkreślić, że ja nie żegnam się z parafią, bo będę tu nadal mieszkał i posługiwał, już jako emeryt – mówił podczas pożegnalnej mszy św. ks Grzegorz Klimkiewicz, Do tego będę miał bliżej do kościoła, bo z pierwszego piętra przeniosłem się na parter . Dziękuje moim współpracownikom kapłanom, członkom rady parafialnej, pani kościelnej, państwu organistom, chórowi parafialnemu i każdemu, kogo przez te 17 lat posługi w parafii Najświętszego Zbawiciela spotkałem na swojej drodze. 

Natomiast proboszczem w Karlinie został ks. Marek Mielcarek. To jego pierwsze probostwo. Był wikariuszem w łódzkiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Placu Kościelnym w Łodzi.

Nowy proboszcz w Solcy i przy ul. Rolniczej w Łodzi

Z parafią Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Rolniczej w Łodzi pożegnał się ks. Bogdan Marciniak. Będzie teraz proboszczem w Solcy Wielkiej koło Ozorkowa. Zastąpi go ks. Andrzej Borczyk. Był proboszczem w Solcy.

Na kolejne zmiany trzeba poczekać do września. Nowego proboszcza będzie miała też parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łódzkiej Kochanówce. Pracujący tam od 2015 roku ks. Szmist przechodzi na emeryturę. Zastąpi go ks. Jarosław Magierski, wikariusz z parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, który prowadzi duszpasterstwo osób dotkniętych myślami samobójczymi, po próbie samobójczej i przeżywających żałobę po samobójczej śmierci bliski

Nowy proboszcz katedry

Nowym proboszczem w parafii w Parzęczewie zostanie ks. Grzegorz Kowalski, wieloletni wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach. Zastąpi on ks. Jerzego Serwika, który został emerytem. Był proboszczem w Parzęczewie od 1998 roku! Przed laty parafianie wytypowali go jako kandydata na Proboszcza Roku.

Natomiast 28 września nastąpi zmiana proboszcza łódzkiej bazyliki archikatedralnej. Na emeryturę odchodzi ks. Ireneusz Kulesza. Był od od 2001 roku proboszczem najważniejszego łódzkiego kościoła. Wcześniej wiele lat kierował Caritas archidiecezji łódzkiej. Jego miejsce 28 września zajmie ks. Jarosław Kaliński, dotychczasowy proboszcz parafii św. Antoniego w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki