Nowi zawodnicy w Łodzi i zaskakujące zwycięstwo TME ŁKH po dogrywce

Wygrać w Tychach do duża sztuka, choćby nawet z młodzieżowym zespołem tego klubu. Udało się to hokeistom ŁKH, którzy w sobotę w meczu I ligi pokonali MOSM Tychy 3:2 (0:1, 1:1, 1:0) po dogrywce - ocenia redaktor Wojciech Filipiak.

Gospodarze zdobyli bramkę już w 22 sekundzie meczu, ale hokeiści w barwach ŁKH wyrównali na 1:1 (Aleksiej Maskaliow) i 2:2 (Aleksandr Gusarow), by po 2 minutach i 37 sekundach dogrywki pokonać rywala po golu Daniiła Linkiewicza. Walczyli też do końca w niedzielnym meczu z liderem tabeli Naprzodem Janów, któremu jednak ulegli 1:3 (bramka Gusarowa), ale gospodarze strzelili trzeciego gola w ostatniej minucie gry.
W składzie zespołu z Łodzi znalazło się dwóch nowych zawodników: 21-letni Daniił Linkiewicz z Białorusi oraz 20-letni Rosjanin Eduard Szybelbajn z Omska. Skład ŁKH: Hiukka, Reinstein – Moruha, Regala, Maskaliow, Kubiak, Stryżanok, P. Matuszewski, Ziankow (grający trener), Linkiewicz, Szybelbajn, Cyran, Letiuk, Gusarow, J. Lewy, Tajmakow, Witczak, A. Matuszeewski, Kułak oraz T. Lewy.

Pozostałe wyniki: Polonia Bytom – Opole HK 9:1, Tychy – SMS Toruń 7:1, Naprzód - SMS Toruń 5:2, Podhale – Cracovia 10:5, Podhale – Unia 8:6, Niedźwiadki Sanok – Unia Oświęcim 5:4, Niedźwiadki – Cracovia 3:1, Stoczniowiec – Zagłębie 1:4, Stoczniowiec – SMS Katowice 3:9, Sokoły Toruń – SMS Katowice 3:4 po dogrywce, Sokoły – Zagłębie 11:5. Pierwszy w tabeli jest Naprzód – 17 punktów w 6 meczach, który wyprzedza Polonię – 15 oraz Sokoły – 13. ŁKH z pięcioma punktami po czterech rozegranych meczach jest na 11 miejscu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani