18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy dyrektor Centrum Zdrowia Matki Polki chce, by szpital odzyskał prestiż

Joanna Barczykowska
Prof. Maciej Banach z wykształcenia jest lekarzem kardiologiem. Na koncie ma około 250 publikacji naukowych i 18 książek
Prof. Maciej Banach z wykształcenia jest lekarzem kardiologiem. Na koncie ma około 250 publikacji naukowych i 18 książek Maciej Stanik
Rozwój działalności naukowej, pozyskanie grantów z Unii Europejskiej i nowe usługi lecznicze - to plany nowego dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, który właśnie rozpoczął pracę. Jednym z największych szpitali w Polsce będzie rządzić profesor Maciej Banach.

To młody naukowiec, były wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego i osoba odpowiedzialna za współpracę zagraniczną na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Konkurs na to stanowisko rozstrzygano prawie rok. Pierwszą edycję unieważniono. Kolejną rozstrzygano przez kilka miesięcy. Na nominację ministra zdrowia profesor Banach czekał dwa miesiące. Nowy dyrektor pracę rozpoczął w piątek i jak najszybciej chce wprowadzić zmiany w zadłużonym na ponad 200 mln zł Instytucie.

- Chcę postawić na rozwój naukowy placówki, współpracę z zagranicznymi uczelniami. Uważam, że Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki powinien odzyskać międzynarodowy prestiż, jakim się kiedyś cieszył. Będę zabiegał o to, żeby pracownicy Instytutu pozyskiwali granty z Unii Europejskiej na badania - mówi profesor Maciej Banach, nowy dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Profesor Banach chce też wprowadzać nowe procedury medyczne. - Z pewnością chciałbym rozwinąć onkologię ginekologiczną i onkologię pediatryczną. Ważną częścią naszej działalności, którą należy rozwijać, jest też perinatologia i terapia płodu - mówi profesor Banach.

Nowy dyrektor jest kardiologiem. Przez ostatnie lata pracował jako dyrektor biura ds. współpracy zagranicznej na Uniwersytecie Medycznym. Ma 37 lat i spory dorobek naukowy. Jest autorem około 250 publikacji naukowych oraz 18 książek. Jest też członkiem kilku międzynarodowych towarzystw naukowych. Wielu nazywa go medycznym omnibusem. O jego pomysłach na wyprowadzenie na prostą najbardziej zadłużonego polskiego szpitala przeczytamy w wywiadzie z profesorem w poniedziałek w "Dzienniku Łódzkim".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki