Nowy iOS7 dzieli fanów Apple'a

  Nowy iOS7 dzieli fanów Apple'a

  Justyna Bakalarska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Płaskie ikony, nowe czcionki i pastelowe kolory - taki wygląd po zmianach przyjął iPhone od wersji 4 i iPad od wersji 2 wzwyż. To właśnie wygląd interfejsu budzi największe wątpliwości fanów marki. Wcześniejsze ikony, z charakterystycznym cieniem, zdawały się bardziej gustowne i dopasowane do sprzętu z wyżej półki. Jednak w tym momencie należy się zatrzymać i zastanowić nad tym jak równolegle do oprogramowania podąża filozofia designu nowych sprzętów Apple.

  Widząc wersję iPhona5C z kolorową obudową, pastelowe barwy tła i ikon przestają razić. Wspólnie tworzą kompatybilną całość. - Jeśli jakaś firma potrafi tak skutecznie łączyć hardware i software to reprezentuje naprawdę wysoki poziom - mówi Przemysław Pająk z portalu Spider’s Web. - Dziwi mnie płytki odbiór zaprezentowanych zmian i wszechobecna krytyka, związana głównie z elementami graficznymi - dodaje. Brak ozdobnych elementów wizualnych to trend obecny we wszystkich najnowszych oprogramowaniach telefonów, czy to na Androidzie czy Windows.

  Podobno o gustach się nie dyskutuje, więc choć wygląd to najbardziej problematyczny element nowego iOS’a warto odłożyć go na drugi plan i spojrzeć głębiej na wprowadzone zmiany. - Po bliższym poznaniu system zyskuje w oczach użytkownika - ocenia Konrad Kozłowski z portalu AntyWeb.pl - Wprowadzone zmiany znacznie przyśpieszą i ułatwią codzienne korzystanie z produktów Apple. - dodaje.

  A ulepszeń tych jest ponad 200. Najważniejsze z nich to funkcjonalność nowego menu - Control Center z poziomu, którego można sterować jasnością, blokadą i rotacją ekranu czy głośnością telefonu i odtwarzaczem muzycznym. Zapewnia on także łatwy dostęp, poprzez skróty, do wybranych aplikacji. Funkcjonalność poprawia również możliwość przeszukiwania zawartości telefonu poprzez panel szybkiego wyszukiwania.

  Odświeżone zostały również poszczególne narzędzia. Od 18 września Siri może mówić męskim głosem. Aparat fotograficzny posiada filtry i opcję kwadratowych zdjęć, niczym na Instagramie. Do kamery dzięki czujnikowi Touch ID, wprowadzone zostały nowe funkcje takie jak automatyczna stabilizacja obrazu czy tryb seryjny. Dane między telefonami można przekazywać łatwiej i bezdotykowo poprzez aplikację AirDrop. Strony w przeglądarce Safari wyświetlane są pełnoekranowo. Dodatkowo w nowych telefonach iPhone5S, w których system iOS7 będzie instalowany fabrycznie, do rąk użytkowników trafi pierwszy na rynku procesor 64-bitowy. Brzmi imponująco? Jednak to dopiero początek drogi Apple’a do ulepszania swoich sprzętów.

  - Wciąż zdarzają się błędy po aktualizacji, które będzie trzeba usunąć. Dodatkowo trzeba poprawić wydajność systemu na niektórych urządzeniach, które otrzymały darmową aktualizację – mówi Kozłowski – iOS7 jest sporym i dość odważnym krokiem naprzód w kwestii interfejsu sytemu, lecz jego funkcjonalność nie zmieniła się jeszcze tak, jakby spora część jego użytkowników sobie życzyła – dodaje. Wielu użytkowników życzy również sobie aby na ich telefony wróciła poprzednia wersja iOS. Mogą oni skorzystać z wielu porad, które zalały Internet, już po wprowadzeniu wersji beta nowego oprogramowania. Przemysław Pająk jednak proponuje uzbroić się w cierpliwość – Obecny iOS daje podwaliny pod dalszy rozwój systemu. To dopiero początek zmian. – ocenia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny