O tym meczu PGE Skry Bełchatów długo będzie się mówić. Co się wydarzyło w drugim secie? Zdjęcia

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali z AZS w Olsztynie 3:0, ale to nie był zwykły mecz.

W drugim secie bełchatowianie musieli zdobyć aż 40 punktów, aby wygrać tę partię.
Bełchatowianie byli lepsi od gospodarzy, ale w tym drugim secie musieli się mocno napracować, by wygrać. Co ciekawe po raz ostatni piłkę setową gospodarze mieli przy stanie 31:30, później siedem piłek meczowych obronili siatkarze z Olsztyna. To też godne uwagi.
W tej niesamowitej końcówce dwie piłki wygrał Taylor Sander, dwie Norbert Hubert, dwie Karol Kłos (jeden as serwisowy) i było 36:36. Później znów błysnął blok i Taylor Sander, aż wreszcie ostatnią piłkę wygrywa Norbert Huber.

MVP: Taylor Sander, który zdobył 19 punktów.

Jak podaje strona PlusLigi, w meczach z AZS Olsztyn, siatkarze PGE Skry mają korzystny bilans 41:17.

Mecz w Olsztynie miał też dodatkowy smaczek - wszak trenerem AZS jest Daniel Castellani, który święcił triumfy w Bełchatowie.

Kolejny mecz PGE Skra rozegra w środę, a będzie to spotkanie w ramach Pucharu Polski z Treflem Gdańsk. W Olsztynie nie zagrał Kacper Piechocki, zastąpił go Robert Milczarek, oby przeciwko Treflowi bełchatowianie wystąpili w najsilniejszym składzie.

AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 38:40, 16:25)

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos 6, Grzegorz Łomacz 0, Taylor Sander 19, Norbert Huber 11, Dusan Petković 2, Milad Ebadipour 15, Robert Milczarek (l) oraz Bartosz Filipiak 8. Trener: Mieszko Gogol.