Oceniamy grę Widzewa w meczu z Lechem II. Najgorszą notę wystawiamy realizatorom transmisji

Zaktualizowano
Trener Marcin Kaczmarek dobrze ustawił drużynę Widzewa
Podczas meczu Lecha II z Widzewem na stadionie we Wronkach tęskniliśmy za realizacją transmisji wykonywaną przez Widzew TV. Relacja poznaniaków była nie do oglądania, plan pokazywany z kamery był za daleki. Słowem, prowizorka i amatorszczyzna. Na szczęście Widzew wygrał łagodząc nam telewizyjny zawód.

Wojciech Pawłowski - czujny i sprawny w grze na linii, przytrafiają mu się błędy, jak chociażby niepotrzebne wyjście i sprokurowanie strzału rywala do pustej bramki. Na szczęście strzał był obok. Zmniejszamy notę za łapanie rywala za nogi w polu karnym. Gdyby koledzy nie wyrównali? - 3

Łukasz Kosakiewicz - brał na siebie ciężar gry, jego prawą stroną Widzew przeprowadził zdecydowanie więcej ataków - 4

Sebastian Zieleniecki - doskonale zachował się w 61 minucie, w stylu hokeisty blokując ofiarnie strzał Makuszewskiego - 4

Sebastian Rudol - nie popełnił rażącego błędu w całym spotkaniu. Godnie zastąpił Daniela Tanżynę, może zbyt rzadko włączał się do akcji ofensywnych - 3

Marcel Pięczek - miał trudne zadanie, grając na reprezentanta Polski Macieja Makuszewskiego. Do momentu kontuzji radził sobie nieźle - 1

Kornel Kordas - grał od 46 minuty i zdał egzamin w roli zastępcy Pięczka. To ciekawy zawodnik. Karta w przedłużonym czasie gry - 2

Daniel Mąka - nie był tak widoczny jak w poprzednich meczach - 2

Christopher Mandiangu - dla takich chwil warto być kibicem Widzewa i Mandiangu. Gol jak marzenie. Podciągnął pod pole karne i strzelił lewą nogą nie do obrony. O takiego zmiennika nam chodziło - 4

Bartłomiej Poczobut - czyścił w swoim stylu wiele piłek, dzięki niemu Mateusz Możdżeń mógł skoncentrować się na grze ofensywnej - 4

Mateusz Możdżeń - przed meczem poznaniacy przypomnieli mu gola zdobytego w meczu Lecha z Manchesterem City. Mateusz zagrał jak za dawnych dobrych lat. Dzielił w środku pola, strzelił wyrównującego gola. Na boisku we Wronkach, gdzie stawiał pierwsze kroki piłkarskie czuł się doskonale - 5

Konrad Gutowski - szarpał, walczył, ale zbyt mało ataków przeprowadził swoim skrzydłem, strzał tuż przed przerwą słabiutki - 3

Przemysław Kita - czegoś mu brakuje jeszcze do dawnej strzeleckiej formy, w meczu z Lechem często nie mógł poradzić sobie z obrońcami - 3

Rafał Wolsztyński - grał tylko siedem minut, trudno w tym czasie rozwinąć skrzydła - 1

Marcin Robak - nasz superstrzelec tym razem w roli asystenta. Kapitalne dogranie piłki do Mateusza Możdżenia, po którym padło wyrównanie. Toczył zacięte boje z Grzegorzem Wojtkowiakiem i wyszedł z tej walki zwycięsko. Z przyjemnością oglądało się grę 37-letniego napastnika przeciwko 35-letniemu obrońcy - 5

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans