Ochota to za mało na pokonanie ŁKS AZS UŁ. Wygrane mecze AZS Umed Widzewa i Grot Lauer

Koszykówka. Kolejne mecze o ligowe punkty rozegrały nasze drużyny koszykarskie.

Koszykarki AZS Umed Widze wa wygrały na wyjeździe z MOSiR Bochnia. Do przerwy podopieczne trenera Piotra Niewiadomskiego wypracowały sobie dużą, bo 21-punktową przewagę. Po przerwie gospodynie zbliżyły się do naszej drużyny, ale nie na tyle, by odebrać widzewiankom zwycięstwo.
W Swarzędzu pewną wygraną zanotowały koszykarki Grot Lauer Pabianice. Na dużej skuteczności zagrały: Ewelina Gala (7 celnych na 10 z gry oraz 8 na 8 wolnych) i Magdalena Grzelak (6 na 10 z gry oraz 10 na 17 wolnych). Dzielnie wspierały tę parę Natalia Danych i Natalia Łopińska.
Ojak najwyższe miejsce przed play-off skutecznie walczy ŁKSAZSUŁSzkoła Gortata. Podopieczni trenera Piotra Zycha pokonali Ochotę Warszawa 83:76. Rywale mieli ochotę na pokonanie ŁKSdo samego końca meczu, na szczęście łodzianie obronili przewagę wywalczoną w pierwszej kwarcie. Bartłomiej Bartoszewicz zdobył 28 punktów.
Dopiero w poniedziałek o godz. 19 swój mecz rozegrają koszykarze Księżaka Łowicz. Rywalem podopiecznych trenera Michała Spychały będą Dziki Warszawa. Stołeczny zespół wygrał do tej pory zaledwie dwa mecze wyjazdowe. Księżak jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Liczymy na pewną wygraną łowiczan.
Roman Janik z ZB Pruszków został wybrany najlepszym zawodnikiem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w grudniu. Koszykarz otrzyma zegarek Aerowatch.

Pierwsza liga mężczyzn

Księżak Łowicz – Dziki Warszawa

mecz w poniedziałek 25 stycznia o godz. 19.

Druga liga mężczyzn

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – Ochota Warszawa 83:76 (26:13, 16:21, 23:23, 18:19)

ŁKSAZSUŁ: Bartłomiej Bartoszewicz 28, Bartłomiej Dróżdż 17, Kacper Dominiak 14, Arkadiusz Świt 13, Piotr Keller 8, Jacek Gwardecki 2, Jakub Borowski 1, Hubert Lewandowski 0, Ruslan Kashperskyi 0, Kacper Maj 0. Trener: Piotr Zych.

Żubry Białystok – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 89:82 (22:17, 21:20, 25:19, 21:26)

PKKPabianice: Krystian Mik 23, Szymon Gralewski 19, Aleksander Fabiszewski 14, Sebastian Szymański 12, Patryk Zawadzki 4, Michał Kowalewski 4, Filip Sauter 4, Jan Sobolewski 2, Szymon Barys 0, Robert Rejniak 0. Trener: Arkadiusz Gralewski.

UMCSLublin – KSKutno 100:41 (20:18, 27:5, 28:16, 25:2)

KSKutno: Hubert Stopierzyński 15, Mateusz Krawiec 8, Mateusz Ćwirko-Godycki 8, Maciej Poznański 7, Robert Kowalski 2, Krystian Ślebocki 1, Michał Popławski 0, Artur Lewandowski 0, Grzegorz Sołtysiak 0, Bartłomiej Podworski 0. Trener: Bartłomiej Szczepaniak.