Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Od 10 czerwca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Są nowe połaczenia z Łodzi nad morze i w góry

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Od 10 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Warto sprawdzić, kiedy kursują.
Od 10 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Warto sprawdzić, kiedy kursują. materiały PKP Intercity
Od 10 czerwca wchodzi w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy. W wakacje będzie można pojechać z Łodzi na Hel, do Gdyni, Łeby i Zakopanego. Złe informacje, to zawieszenie połączenia Łódź - Szczecin i utrudnienia na linii Łódź - Sieradz, gdzie wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Od 22 czerwca pojawią się w rozkładzie jazdy pociągi wakacyjne PKP Intercity. Wprowadzone zostaną połączenie południa z północną częścią kraju. Pociąg „Wydmy” relacji Bohumin - Łeba/Hel pojedzie przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna skład zostanie podzielony. Jeden skład do Łeby, drugi do Helu przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę. Pociąg „Witkacy” relacji Gdynia - Zakopane przejedzie przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Na tej trasie codziennie będzie kursować także nocny pociąg „Karpaty”.

Modernizowana jest linia kolejowa nr 14. Ze względu na ograniczenia techniczne trasy pomiędzy Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim pociąg „Słowacki” relacji Warszawa - Wrocław, na odcinku Koluszki - Wrocław Główny, pojedzie okrężną trasą przez Częstochowę i Opole Główne. Trwają prace remontowe na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Toruniem a Kutnem. Ograniczenia techniczne owodują skrócenie relacji pociągu „Ogiński”, który jeździ na trasie Chełm - Bydgoszcz. Od poniedziałku do piątku będzie teraz kursował w relacji Chełm - Kutno, w soboty i niedzielę Chełm - Warszawa.

Modernizacja linii nr 14 spowoduje utrudnienia w ruchu pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Najważniejsze zmiany dotyczą połączeń Łódź - Sieradz. Na odcinku Łask - Sieradz uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Aby zminimalizować utrudnienia dla podróżnych ŁKA wprowadzi m.in. autobusy przyspieszone, dzięki czemu czas podróży z Łodzi do Sieradza wydłuży się zaledwie o 6 minut. Spółka uruchomi także dodatkowe połączenia na odcinku Łódź - Pabianice.

Informacje o nowym rozkładzie jazdy pociągów są już dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów. Rozkład jazdy można sprawdzić w intrenecie na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl. Rozkład, który wchodzi w życie 10 czerwca będzie obowiązywał do 1 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki