Odbierać. Wszystkim!

  Odbierać. Wszystkim!

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jarosław Gowin odszedł z PO, co nie jest sensacją - jakby sam się nie wypisał, toby go wypisali. Na jedno by wyszło. Po latach demokracji wiadomo, że wszelkie zmiany są po to, żeby się nic nie zmieniło. Tak czy inaczej, Gowin z głodu nie umrze.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Tymczasem oprócz informacji o Gowinie, mogliśmy w poniedziałek przeczytać to co zwykle. Mianowicie, o rządowej limuzynie, pędzącej na złamanie karku przez Warszawę. W aucie siedział Michał Widelski, dyrektor generalny kancelarii premiera Tuska.

  Rządówka przekroczyła prędkość o 70 kilometrów, łamiąc jeszcze inne przepisy. Kiedy dziennikarze zagadnęli Widelskiego o jazdę, odrzekł, że to nie on trzymał ręce na kierownicy. Kierowca powiedział krótko i węzłowato: "Spier...", bo wie, że gryzipiórki mogą mu naskoczyć na pukiel, jak mawiał Gustlik z "Czterech pancernych".

  Tu przypomnę styczniowe propozycje ministra Nowaka (tego od zegarków), żeby odbierać prawo jazdy "drogowym bandytom" po dwukrotnym przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym. W tym samym czasie dziennikarze pisali o Nowaku (że o innych nie wspomnę), że grzał po Warszawie, nie zważając na ograniczenia.

  Przypomnę też, że ostatnio ministerialni urzędnicy i policjanci postulują, by odbierać prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/godz. w terenie zabudowanym. Odbierać! Jednak pod warunkiem, że prawo jazdy będą tracić także różne Nowaki, Widelscy oraz ich kierowcy, bo inaczej zmiany będą po to, żeby się nic nie zmieniło. Oczywiście, dla rządowo-poselskich pseudoelit.

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odbierzcie prawko Kaliszowi

  Karolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  W poniedziałek obejrzałem filmik, który do sieci wrzucił internauta z takim komentarzem:- Jadąc do sklepu po piwo przy zjeździe z autostrady przemknął obok mnie samochód, a w nim Poseł na Sejm pan...rozwiń całość

  W poniedziałek obejrzałem filmik, który do sieci wrzucił internauta z takim komentarzem:- Jadąc do sklepu po piwo przy zjeździe z autostrady przemknął obok mnie samochód, a w nim Poseł na Sejm pan Ryszard Kalisz, nie zastanawiając się chwyciłem za telefon i ustawiłem nagrywanie. Jechał na tyle szybko że jadąc moim starym samochodem miałem problem z dojechaniem do jego "ogona".
  Kalisz grzał ponad setkę, co było widać, bo gość od czasu do czasy filmował licznik, kiedy Kalisz się zatrzymał człowiek, który filmował jego wyczyny zapytał go, jak jechał. Kalisz swoim zwyczajem bezczelnie skłamał: - Zawsze jeżdżę zgodnie z przepisami. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak za komuny

  bo.ram (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Znowu mamy równych i równiejszych. Nic się nie zmieniło, a może pod tym względem jest jeszcze gorzej niż w PRL-u.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ojta, ojta!

  Sit (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Nie po to walczyliśmy z komuną, żeby teraz odbierać prawa jazdy posłom, ministrom i ich kierowcom tylko za to, że za szybko jeżdżą.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo