Oddział kardiologiczny w szpitalu Kopernika w Łodzi po...

  Oddział kardiologiczny w szpitalu Kopernika w Łodzi po remoncie. Pacjenci nie leżą już w jednej ciasnej sali chorych [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Oddział kardiologiczny w szpitalu Kopernika w Łodzi po remoncie. Pacjenci nie leżą już w jednej ciasnej sali chorych [ZDJĘCIA]
  1/23
  przejdź do galerii
  Dwa razy większy, z większą liczbą łóżek i sal chorych, a przede wszystkim z nowoczesnym sprzętem. Tak w skrócie można podsumować modernizację oddziału kardiologicznego w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Oddział otwarto 10 października, po sześciu miesiącach remontu.
  Połowa zgonów w Polsce wynika z chorób układu krążenia, a co czwarty Polak umiera na nowotwór. To tutaj specjaliści ratują zdrowie i życie właśnie takim pacjentom. Warunki, w których do tej pory to robili, przez ostatnie pół roku poprawiły się nieporównywalnie.

  Jeszcze rok temu na parterze w głównym budynku wojewódzkiego szpitala im. Kopernika przy Paderewskiego, gdzie mieści się oddział kardiologiczny, pacjenci leżeli w jednej zbiorowej i ciasnej sali chorych. Wcale nie lepsze warunki miał pracujący tam personel medyczny. O konieczności remontu mówiło się od dawna, ale w tym roku udało się go przeprowadzić.

  Przybyło sal chorych i łóżek. Zamiast jednej ciasnej sali powstały: jedno-, dwu- i trzyosobowe pokoje dla chorych. Oddział, który teraz jest dwukrotnie większy, pomieści też więcej pacjentów – przybyło pięć łóżek i teraz jest ich w sumie 25, w tym 14 intensywnego nadzoru kardiologicznego.

  Oddział, który na czas modernizacji opuściliśmy pięć miesięcy temu, jest teraz zupełnie innym miejscem. Pacjenci będą tu nie tylko leczeni na poziomie europejskim, ale również w warunkach, jakie oferują szpitale w Europie Zachodniej – przyznaje dr Grzegorz Piotrowski, kierownik oddziału kardiologicznego w szpitalu Kopernika.

  Dodaje, że jeszcze cztery lata temu osoby chore na serce i nowotwór stanowiły 9 procent wszystkich pacjentów szpitala, a w roku ubiegłym takich chorych było już 15 proc.

  Spółka marszałkowska za milion złotych wyposażyła oddział w nowoczesny sprzęt monitorujący parametry życiowe pacjentów oraz sprzęt do badań.  Polska - Portugalia w Lidze Narodów!

  Życzenia dla nauczycieli

  Wiersze na dzień nauczyciela

  Horoskop na dziś

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POowce się promują w szpitalu.

  POowce się promują w szpitalu. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  POowce się promują w szpitalu. Trzeba nie mieć za grosz godności, żeby robić sobie kampanie kosztem chorych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobra wiadomość dla pacjentów....

  poprawa warunków pracy dla personelu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Dobrze, że udało się zwiększyć ilość łóżek kardiologicznych pacjenci będą mieć większą dostępność, a personel lepsze warunki pracy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No to pielęgniary maja 2x więcej chodzeniea, zaraz zażądają wypłaty x4

  się polepszyło (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odpowiedz

  Świadomy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Musisz być odpadem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przykro czytać takie teksty

  pielęgniarka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Nie zna Pan/Pani specyfiki pracy w szpitalu, skoro tak ocenia pracę pielęgniarek.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »