ZOBACZ
  MENU

  Ramen Festiwal: menu i ceny

  Rozwiń
  Odnowią ośrodek w dolinie Warty

  Odnowią ośrodek w dolinie Warty

  Paweł Gołąb

  Dziennik Łódzki

  Odnowią ośrodek w dolinie Warty

  ©Dariusz Piekarczyk

  Całoroczne domki z ogrzewaniem, zadaszony basen i miejsca na caravaning - tak ma wyglądać ośrodek wypoczynkowy w Sieradzu-Męce.
  Odnowią ośrodek w dolinie Warty

  ©Dariusz Piekarczyk

  Inwestycja planowana jest na parę lat o ma kosztować kilka milionów złotych. Wchodzi w skład większego turystycznego projektu „Aktywna Dolina Rzeki Warty”, który władze Sieradza realizują z kilkoma sąsiednimi samorządami.

  Remont ośrodka dostał już zielone światło od sieradzkich radnych miejskich, którzy podjęli pierwszą uchwałę w tej kwestii godząc się na zawarcie porozumienia z jednym z partnerów projektu - gminą Zapolice. To otwiera furtkę do starań o dofinansowanie z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

  Prezydent Sieradza Paweł Osiewała szacuje, że turystyczno-rekreacyjna inwestycja, która podniesie walory ośrodka, kosztować będzie 3 - 4 mln zł. - Planujemy kompleksową przebudowę ośrodka. Chcemy oddać tam do dyspozycji całoroczne domki z ogrzewaniem, przewidujemy też takie atrakcje jak bania i jacuzzi oraz zadaszony basen. Mają powstać ponadto ścieżki edukacyjne i kilka miejsc z przeznaczeniem pod caravaning. To bardzo ambitny plan.

  Prezydent Osiewała mówi, ze na realizację inwestycji trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Magistrat planuje ją bowiem na lata 2019 - 2020.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo