Odra - ŁKS 1:2. Łodzianie znów na pierwszym miejscu w tabeli

Jan Hofman
Jan Hofman
Odra ŁKS na żywo!
Piłkarze ŁKS w spotkaniu 17. kolejki I ligi pokonali w Opolu Odrę 2:1. To zwycięstwo, czwarte z rzędu, dało łodzianom awans na pierwsze miejsce w pierwszoligowej tabeli. Czy ełkaesiacy na dłużej zasiądą w fotelu lidera przekonamy się po jutrzejszym spotkaniu Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice (godz. 15). Przez siedemdziesiąt minut spotkania wydawało się, że drużynie ŁKS nie może się przydarzyć nic złego w Opolu. Łodzianie, choć nie grali rewelacyjnie, to jednak kontrolowali wydarzenia na boisku i prowadzili jak najbardziej zasłużenie. Nieszczęście pojawiało się znienacka i błąd w defensywie sprawił, że gospodarze wyrównali. Na szczęście łodzianie zdołali się jeszcze poderwać do walki. Goście po kapitalnej akcji zdobyli zwycięskiego gola. W kolejnym meczu na listę strzelców wpisał się Jurić i chyba jasno pokazał, na którego obcokrajowca powinno się stawić w pierwszej linii drużyny z al. Unii!

Odra ŁKS na żywo

Odra Opole - ŁKS 1:2

Koniec spotkania
90+4 Jeszcze rzut rożny dla Odry
90+3' ŁKS jeszcze atakuje
90' Cztery minuty doliczone
88' ŁKS stara się grać daleko od własnej bramki

86' Zmiana w Odrze za Marca Guzdek
84' GOL, GOL, GOL, Jurić!!! Z prawej strony dośrodkowywał Dankowski, a Jurić z bliska strzelił głową. Bardzo ładna akcja ełkaesiaków.

82' Żółta kartka dla Nowackiego

81' Na boisku pojawiają się Jurić i Nowacki
80' Dwie zmiany w ŁKS. schodzą Tutyskinas i Szeliga, sędzia sprawdza VAR. czy dać ŁKS karnego. ie dopatrzył się jednak przewinienia

79' ŁKS stracił kontrolę nad tym meczem, łodzianie muszą jeszcze powalczyć

77' Faulował Ochronczuk

75' Kibice ŁKS odpalili race, zaczerwieniło się w ich sektorze

73' Żółta kartka dla Spychały

73' ŁKS od pewnego czasu sumiennie pracował na to, by stracić gola

71' Mamy remis, gola dla Odry. Marzec strzelał, piłka odbiła się od Koprowskiego i wpadła do siatki

70' Gospodarze domagają się karnego, ale sędzia każe grać dalej. Nie było ręki Marciniaka

68' Zmiany w obydwu drużynach. Zeszli Pirulo i Kowalczyk, weszli Koprowski i Kort, w Odrze Urbańczyk za Łabojko i za Czaplińskiego Bednarski Klimek za Nowaka

68' Mocny strzał Marca, leczy wysoko nad bramką

66' Rzut wolny dla Odry

64' Dużo niedokładności w grze obydwu drużyn

62' Szczęście ŁKS. Marzec z sześciu metrów nie trafił w bramkę gości

61' Dużo fauli, obydwie strony mają ich na koncie po dwanaście

59' Niedokładne zagranie Trąbki

57' Faulowany Pirulo, żółta kartka dla Niziołka

55' Rzut wolny dla gości

53' Faulował Pirulo

51' Akcja Pirulo, ale złe podanie Hiszpana

48' Bardzo dobry strzał Pirulo, ale bramkarz Odry spisał się wyśmienicie

47' Rzut wolny dla ŁKS

46' Rozpoczęła się druga część spotkania. Zmiana w Odrze za Kleca wchodzi Mikinic.

Koniec pierwszej części spotkania. Zasłużone prowadzenie ŁKS, ale spotkanie nie zachwyca poziomem
45+2' Faulowany Pirulo
45+1' Już obydwie drużyny myślą o przerwie

44' Sędzia doliczył trzy minuty

42' ŁKS nie powyzwala opolanom na wiele

40' Pierwsza groźna sytuacja Odry, ale Czapliński strzelił niecelnie

38' Rozcięty łuk brwiowy Adama Marciniaka, szybka akcja lekarza i obrońca ŁKS znów na boisku

37' Faul Pirulo i żółta kartka dla ełkaesiaka

36' Piłka w rękach bramkarza gospodarzy

34' Rzut rożny dla ŁKS

32' Wolny dla gospodarzy

30' Strzał głową Janczukowicza, ale niecelny

28' Na pewno tempo akcji nie oszałamia

26' Aut dla ełkaesiaków

25' Znów gramy
22' Tutyskinas faulował i ujrzał żółtą kartkę, Lekarz udziela pomocy zawodnikowi Odry

20' Goście atakują cały czas

18' Strzał Kowalczyka z bliska, ale bramkarz łapie piłkę

17' Goście dominują na boisku

14' GOL, GOL, GOL dla ŁKS. Dankowski. Rożny wykonał Pirulo, piłka trafiła do Dankowskiego. On strzałem z kozłem pokonał bramkarza Odry. Uderzenie nie był zbyt precyzyjne, ale najważniejsze, że skuteczne

14' Rzut rożny dla ŁKS

12' ŁKS ma niby lekką przewagę, ale grzeszy niedokładnością

10' Na razie bez bramkowych sytuacji

8' Janczukowicz faulował bramkarza Odry

7' Na razie piłka znajduje się głównie w środku pola

5' Obydwie drużyny czujne w defensywie

3' Ochronczuk faulował

2' Faulował Kowalczyk

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

1' Minuta ciszy, po śmieci Igora Sypniewskiego

Godz. 14.58 Rezerwowi Odry: Kalinowski – Szrek, Klimek, Paprzycki, Urbańczyk, Łapiński, Mikinič, Guzdek, Bednarski.

Godz. 14.55 Najskuteczniejszym strzelcem ŁKS jest Hiszpan Pirulo z dorobkiem 9 bramek i 2 asyst na swoim koncie

Godz. 14.50 ŁKS Łódź po 16. ligowych kolejkach jest na 2. pozycji w tabeli, dającej awans do ekstraklasy.

Godz. 14.45 Odra Opole w poprzedniej kolejce pokonała Chojniczankę i wygrzebała się ze strefy spadkowej. To było jej pierwsze zwycięstwo od połowy września.

Godz. 14.40 Rezerwowi ŁKS: Arndt – Dąbrowski, Koprowski, Kort, Wszołek, Nowacki, Biel, Jurić, Ibe-Torti.

Godz. 14.35 Wyjściowy skład Odry: Haluch – Spychała, Kędziora, Żemło, Tkocz – Łabojko, Niziołek (C), Klec, Marzec, Nowak – Czapliński.

Godz. 14.30 ŁKS Łódź zacznie w takim składzie: Bobek – Dankowski, Monsalve, Marciniak (C), Tutyškinas – Kowalczyk, Ochronczuk, Trąbka – Pirulo, Janczukowicz, Szeliga.

Godz. 14.25 Warto odnotować ten wynik 17. kolejki, Wisła Kraków - Górnik Łęczna 1:2
Bramki: Dawid Szot 44 - Łukasz Grzeszczyk 16, Serhij Krykun 61
Teraz krakowska drużyna traci do łodzian osiem punktów!

Godz. 14.20 Odra Opole jest na 14. pozycji w tabeli piłkarskiej pierwszej lig. W 16 meczach zespół zdobył 15 punktów
Godz. 14.14 Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa, a jego asystenci to asystenci: Sebastian Mucha i Marcin Ciepły.
Godz. 14.08 Piłkarzy ŁKS czeka przedostatni mecz w tym roku o ligowe punkty. Dziś łodzianie walczą w Opolu
Obie drużyny zwyciężyły w minionej kolejce rozgrywek. Łodzianie pokonali silną Arkę i umocnili się w czołówce ligowej tabeli. Trener Moskal ma więc powody do zadowolenia. Ważne, że do dyspozycji szkoleniowca są wszyscy - oprócz Mieszka Lorenca. Pomocnik ŁKS nabawił się kontuzji w wyjazdowym spotkaniu z Resovią w Rzeszowie i czeka go nie tylko dłuższa przerwa w treningach, ale i zabieg chirurgiczny - piłkarze z szerokiej kadry. Nie pozostaje więc nic innego, jak przywieźć z Opola 3 punkty.

Odra Opole ŁKS Łódź na żywo od godziny 15. Zapraszamy na naszą relację!