Odra Opole Widzew na żywo. Łódzcy piłkarze skrzywdzeni przez arbitra!

Jan Hofman
Jan Hofman
Tomasz Jabłoński
Krzysztof Szymczak/Grzegorz Gałasiński
Odra Opole podejmowała dziś Widzew na żywo. Łodzianie liczyli na zwycięstwo i wyprzedzenie Odry w tabeli. Tak się jednak nie stało, a to za sprawą sędziego spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Tomczyk wykonywał rzut karny. Pierwszy strzał widzewiaka obronił bramkarz Odry, także górą był przy dobitce. Trzeci próba łódzkiego piłkarza trafiła wreszcie do siatki, ale sędzia gola nie uznał. Dopatrzył się ręki widzewiaka, które nie było. Tym samym po przeciętnym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Drużyna RTS trzeci raz z rzędu zremisowała.

Odra Opole Widzew Łódź na żywo

Wynik meczu Odra Widzew 0:0

90+3'Koniec spotkania
90+1' Sędzia doliczył trzy minuty
90' Faul dla Widzewa, Kamiński żółta kartka
89' Z obu stron brakuje klarownych sytuacji
88' Bramkarz Odry nie spieszy się ze wznowieniem gry
86' Czy Widzew stać jeszcze na zadanie decydującego ciosu?
84' Dużo kopaniny na boisku
81' Pech na spalonym. Wrąbel na wszelki wypadek broni
80' Gospodarze tracą siły. Czy Widzew to wykorzysta?
78' Zmiana także w Odrze. Krzysztof Janus zastępuje Konrada Nowaka.
77' Dwie zmiany w Widzewie, Za Kuna Michalski, za Tomczyka Czubak
75' Faul dla Odry
73' Tomczyk na spalonym
70' Rzut rożny dla Widzewa
68' Zmiana w Widzewie. Na boisku jest Samiec-Talar, schodzi Ameyaw
68' Rożny dla Widzewa
66' Zmiana w Odrze. Dawid Kort schodzi, wchodzi Tomas Mikinic Odra - Widzew 0:0
66' Strzał na wiwat Kity
64' Żółta kartka dla Gacha
61' Dynamiczna akcja Kity, ale w ostatnim momencie strzał widzewiaka zablokowany
58' Piłka w środku boiska
56' Tomczyk nie wykorzystał rzutu karnego, ani dobitki!!!! Za trzecim razem trafił do siatki, ale sędzia gola nie uznał. Widzew ewidentnie skrzywdzony. Nie wiadomo, dlaczego sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy
54' Karny dla Widzewa. Kamiński faulował Kuna
53' Strzał napastnika Odry był niecelny
52' Zespoły mają problem z przeprowadzeniem składnej akcji
50' Rożny dla Odry
48' Widzew ruszył do ataków
46' Sędzia rozpoczął drugą część spotkania. Obydwie drużyny bez zmian
Dużo walki, mało finezji w pierwszej części spotkania. Wprawdzie Widzew oddał sześć strzałów, ale żadnego celnego. Posiadanie piłki także dla łódzkiej drużyny (56 procent), ale co z tego? Wypada liczyć, że w drugiej części będzie jednak lepiej
45' Koniec pierwszej części gry
44' Nic ciekawego nie dzieje się na boisku
42' Aut dla gospodarzy

40' Błąd Gacha, ale na szczęście rywale nie wykorzystali okazji

37' Tempo spotkania nieco siadło
35' Znów gra toczy się w środku pola
31' W dobrej sytuacji zablokowany Tomczyk
29' Widzew miał szczęście, że napastnik Odry z bliskiej odległości źle trafił w piłkę
28' Faul dla gospodarzy

24' Widzew mógł prowadzić, ładna akacja Ameyawa, ale złe wykończenie przez Muchę i tylko rzut rożny

22' Faulowany Kita, powinna być kartka, sędzia jednak pobłażliwy dla zawodnika gospodarzy

20' Indywidualna akcja Tomczyka, ale zakończona fatalnym strzałem
19' Akcja Odry, ale bez wykończenia strzałem

17' Widzew stara się atakować, ale ma zbyt dużo niecelnych zagrań

15' Główkował Tomczyk, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką

13' Łodzianie cały czas atakują prawą stroną

11' Widzew uzyskuje przewagę

9' Na murawie leży Krystian Nowak

7' Na razie bez klarownych sytuacji z obydwu stron

5' Gospodarze domagali się rzutu wolnego, sędzia jednak nie gwizdnął
4' Dużo walki w środku pola

3' Pod nieobecność Marcina Robaka, Bartłomiej Poczobut kapitanem drużyny.

1' Sędzia rozpoczął spotkanie. Przy piłce gospodarze
17.38 Trener Enkeleid Dobi mówi, że derby Łodzi to już historia i teraz liczy się wyłącznie korzystny wynik w meczu z Odrą.

17.35 Na ławce rezerwowych Widzewa dziś zasiądą: Kudrjavcevs – Becht, Caique, Hanousek, Michalski, Samiec-Talar, Czubak

17.33 Widzew ma już za sobą w tym roku trzy mecze o punkty. Łodzianie po zwycięstwie 2:0 z Koroną Kielce, w dwóch kolejnych spotkaniach remisowali, z Radomiakiem Radom 1:1 i ŁKS 2:2.

17.28 Odra Opole w dwóch pierwszych występach po zimowej przerwie schodziła z boiska pokonana. Opolanie niedawno gościli w Łodzi, gdzie przegrali 1:2 z ŁKS (gol Konrada Nowaka). W ostatni weekend na własnym stadionie i ulegli 1:2 Stomilowi Olsztyn (gol Adama Żaka).

17.22 Trener Enkeleid Dobi, w porównaniu do ostatniego starcia z ŁKS Łódź, nieco namieszał w składzie. Do jedenastki wraca Paweł Tomczyk. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpocznie Daniel Tanżyna, a w środku obrony pojawi się Michał Grudniewski. Na prawym skrzydle Mateusza Michalskiego zmienia Dominik Kun.

17.14 Będzie to pierwsze spotkanie Odry i Widzewa w tym sezonie. Ostatni raz obydwie drużyny rywalizowały 5 czerwca 2009 roku. Wówczas łodzianie wygrali 3:0. Mile widziana powtórka

17.05 Widzew pojechał do Opola osłabiony. W klubowej kadrze zabrakło kontuzjowanych: Marcina Robaka, Merveille Fundambu, Patryka Stępińskiego i zawieszonego za czerwoną kartkę Mateusza Możdżenia.

17.00 Trener gospodarzy zdecydował się na taki skład: Kuchta – Tabiś, Kamiński, Wypych, Winiarczyk – Ko. Nowak, Niziołek, Trojak, Kort, Żak – Czapliński

16.45 Wiadomo już w jakim składzie zagra Widzew: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Grudniewski, Gach – Kun, Poczobut, Mucha, Ameyaw – Kita, Tomczyk

Odra Widzew, czyli mecz bezpośrednich sąsiadów w tabeli. Ewentualne zwycięstwo Widzewa pozwoli łodzianom nie tylko przeskoczyć Odrę, ale również Chrobrego i Puszczę i ostatecznie uplasować się na 8 miejscu w tabeli. DO 6 Radomiaka brakować będzie już tylko 4 "oczek".

Kibice nie dopuszczają innego wyniku niż zwycięstwo łodzian. Wszak Widzew ma ambicje grać o ekstraklasę. Łodzianie muszą jednak zacząć grać w meczach przez 90 minut a nie tylko przez 45 - jak to miało miejsce chociażby w ostatnim spotkaniu derbowym w ŁKS.
Przypomnijmy, że po 1 połowie Widzew wygrywał 2:0.

W drugiej części meczu piłkarze trenera Dobiego całkowicie zawiedli, nie podjęli walki, co skończyło się utratą 2 goli i remisem 2:2. Tak grać nie można i kibice mają nadzieję, że takiego występu swoich ulubieńców już więcej nie zobaczą.