Odszkodowanie za wycinkę drzew na ul. Piotrkowskiej?

  Odszkodowanie za wycinkę drzew na ul. Piotrkowskiej?

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Mieszkańcy wieżowca przy Piotrkowskiej zastanawiają się nad wystąpieniem o odszkodowanie od Urzędu Miasta Łodzi za wycinkę drzew na skwerze.
  1/2
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy wieżowca przy Piotrkowskiej zastanawiają się nad wystąpieniem o odszkodowanie od Urzędu Miasta Łodzi za wycinkę drzew na skwerze. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Mieszkańcy wieżowca przy ul. Piotrkowskiej 235/241 zastanawiają się nad wystąpieniem o odszkodowanie od Urzędu Miasta Łodzi. Miasto zgodziło się na wycinkę siedmiu drzew na skwerze przed blokiem, gdy tymczasem były one zabezpieczone wyrokiem sądu. Decyzję prezydenta uchylił właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny.
  Przypomnijmy. Kilkanaście drzew na skwerze przy ul. Piotrkowskiej chciała wyciąć Spółdzielnia Mieszkaniowa Śródmieście. Kolidowały one bowiem z budową nowego apartamentowca i wielopoziomowego parkingu. Pierwszą zgodę na wycinkę drzew wydaną przez wydział rolnictwa i ochrony środowiska UMŁ (podtrzymaną przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze) uchylił WSA. Ale w kwietniu 2012 r. łódzki magistrat wydał kolejną zgodę na wycinkę - tym razem już siedmiu drzew. W sierpniu 2012 r. drzewa zostały wycięte. Tymczasem wcześniej, bo w lipcu 2011 r. Sąd Okręgowy w Łodzi zakazał wycinki drzew.


  ZOBACZ, JAK MIESZKAŃCY BRONILI DRZEW!

  30 kwietnia 2013 r. WSA wydał wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że ze względu na wyrok sądu okręgowego UMŁ nie mógł wydać zgody na wycinkę drzew. Pisemne uzasadnienie wyroku właśnie dotarło do mieszkańców wieżowca przy skwerze.

  - Zastanawiamy się nad wystąpieniem o odszkodowanie do miasta za wycięcie drzew - mówi Anna Ginalska, jedna z mieszkanek bloku przy ul. Piotrkowskiej 235/241. - Sprawę analizują właśnie nasi prawnicy.

  Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi twierdzi, że do UMŁ nie dotarł jeszcze wyrok z uzasadnieniem. Do chwili otrzymania wyroku magistrat nie będzie komentował sprawy.

  Czytaj więcej: SPÓR O DRZEWA NA SKWERZE

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo,tak trzymać

  była mieszkanka tego okolicy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Trzymam za mieszkańców Piotrkowskiej , kciuki.Drodzy Państwo jesteście bardzo dzielni.Podziwiam, całym sercem jestem z Wami

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

  Pewno spoldzielnia kogos przekupila i stad ta zgoda -ta sprawa powinna byc zbadana przez prokurature i to dokladnie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drzewa wycięli.

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 33

  Teraz sądy, urzędy.... a prezes siedzi sobie jak król na tronie i śmieje się ze wszystkich.
  W czterech literach ma prawo, mieszkańców, którzy podobno go wybrali a odwołać nie mogą???
  Kto za nim...rozwiń całość

  Teraz sądy, urzędy.... a prezes siedzi sobie jak król na tronie i śmieje się ze wszystkich.
  W czterech literach ma prawo, mieszkańców, którzy podobno go wybrali a odwołać nie mogą???
  Kto za nim stoi???
  Amberbamber?
  Kim ....Ich Sen...?
  Ordynat ???
  Co chcieliśmy to mamy.
  Film:
  Tusk Donald , Zielona Wyspa, Tuskolandia......
  http://sklave.manifo.com/galeria

  zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Tak to się dzieje.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  W spółdzielniach mieszkaniowych członkowie wybierają Radę Nadzorczą na Walnym Zgromadzeniu. Rada Nadzorcza wybiera prezesa spółdzielni oraz pozostały zarząd. Rada Nadzorcza z reguły podpisuje z...rozwiń całość

  W spółdzielniach mieszkaniowych członkowie wybierają Radę Nadzorczą na Walnym Zgromadzeniu. Rada Nadzorcza wybiera prezesa spółdzielni oraz pozostały zarząd. Rada Nadzorcza z reguły podpisuje z prezesem kontrakt menedżerski, zapewniający mu kolosalne odszkodowanie w razie wcześniejszego odwołania.
  W przypadku Śródmiejskiej SM Radę Nadzorczą wybiera Zebranie Przedstawicieli Członków liczące kilkudziesięciu ludzi wybranych przez członków spółdzielni.
  Tak się dziwnie dzieje, że niezależnie od tego, czy jest Walne Zgromadzenie, czy Zebranie Przedstawicieli Członków - zawsze do Rady Nadzorczej dostają się ludzie, którzy mają akceptację Prezesa Spółdzielni!
  Pozdrawiam p. Ewę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prezes?

  szu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 18

  Przecież prezes nie z peło, tylko jeszcze z czasów komuchów. Czyli bliżej SLD.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo