Oferta Liceum Ogólnokształcącego - GKJ

Materiał informacyjny Liceum Ogólnokształcące GKJ
Liceum Ogólnokształcące GKJ w Łodzi pozwala młodzieży nie tylko przygotować się do matury, ale też rozwinąć zainteresowania zawodowe.

Oferta Liceum Ogólnokształcącego - GKJ dla młodzieży w Łodzi powstała w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie w nauczaniu.

- Skierowana jest do młodzieży, która w szkole ponadpodstawowej pragnie nie tylko rzetelnie przygotować się do matury, ale przede wszystkim ceni przyjazną atmosferę w szkole i możliwość rozwijania pasji – podkreśla Grażyna Kaźmierczak-Jakubiak, dyrektor szkoły.

Międzynarodowe środowisko, indywidualne podejście do ucznia, możliwość wyboru przedmiotów rozszerzonych zgodnie z własnymi zainteresowaniami to tylko niektóre z zalet kształcenia w LO-GKJ. Oprócz zajęć obowiązkowych, przewidzianych w siatce MEiN, dla chętnych zorganizowano certyfikowane warsztaty zawodowe z zakresu: architektury, informatyki, kosmetyki, fryzjerstwa, turystyki lub fitness & wellness, w czasie których profesjonaliści w danej dziedzinie rozwijają praktyczne umiejętności uczniów.

W liceum istnieje możliwość przygotowania się do matury na poziomie dwujęzycznym w tzw. klasach dwujęzycznych. Zajęcia regularnie prowadzone są przez native speakerów, ponadto w planie zwiększono ilość zajęć z języka obcego i przewidziano dwa przedmioty w całości w języku wykładowym, tj. angielskim lub hiszpańskim.

Zajęcia wf są różnorodne, w szkole jest siłownia i sala fitness z trampolinami, uczniowie wychodzą też na kręgle, lodowisko itp.

Nie brakuje też atrakcyjnych wydarzeń dodatkowych, wyjazdów integracyjnych dla klas pierwszych i szkolnych wycieczek.

Innowacyjne rozwiązania w edukacji zostały docenione przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, który przyznał Liceum Ogólnokształcącym GKJ statuetkę ,,Skrzydła Wyobraźni 2022”.

- Dbałość o nowoczesne wyposażenie szkoły ma na celu stworzenie miejsca do konstruktywnych dyskusji, twórczych pomysłów i wymiany poglądów młodych ludzi. Każdy ma w sobie potencjał i ukryty talent, czasem wystarczy jedynie dać mu szansę rozwoju – podkreśla Grażyna Kaźmierczak-Jakubiak.

Szkoła od dwóch lat mieści się w nowej siedzibie przy ul. Przybyszewskiego 43 w Łodzi. LO-GKJ jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach publicznej, w ofercie jest też liceum dla dorosłych w formie zaocznej.

www: http://szkolypilsudskiego.edu.pl/
FB: Szkoły GKJ - Szkoły Piłsudskiego | Łódź | Facebook
mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie