Ogłoszenia o naborze do Służby Więziennej w pojazdach...

  Ogłoszenia o naborze do Służby Więziennej w pojazdach łódzkiego MPK w Łodzi. Ile można zarobić jako strażnik?

  Zdjęcie autora materiału
  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Ogłoszenie rekrutacyjne Służby Więziennej wywieszone w tramwaju linii 3 łódzkiego MPK
  1/4
  przejdź do galerii

  Ogłoszenie rekrutacyjne Służby Więziennej wywieszone w tramwaju linii 3 łódzkiego MPK ©Maciej Kałach

  W pojazdach łódzkiego MPK pojawiły się ogłoszenia rekrutacyjne Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej. Aktualnie poszukuje ona 19 strażników – 14 do aresztu przy ul. Smutnej w Łodzi i 5 do zakładu karnego przy ul. Kraszewskiego – oraz pracowników medycznych: także pielęgniarkę/pielęgniarza do więzienia w Łowiczu.
  – Zależy nam na dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców, w tym do osób nie korzystających na co dzień z Internetu oraz takich, które do tej pory nie brały pod uwagę naszej formacji w swoich planach zawodowych – wyjaśnił w piątek (8 lutego) powód prowadzania kampanii w MPK kpt. Paweł Wochal, rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi.

  Rzecznik tłumaczy, że dział ochrony, do którego potrzeba nowych strażników, jest najliczniejszym działem w każdej jednostce Służby Więziennej.

  – Liczba wakatów nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji kadrowej, gdyż wynikają one m.in. z naturalnej rotacji kadry i toczących się postępowań kwalifikacyjnych.
  Obecnie 13 osób kończy proces rekrutacyjny i oczekuje na przyjęcie. Wiele zgłoszeń oczekuje na wdrożenie do postępowania kwalifikacyjnego – informuje kpt. Paweł Wochal. – W procesie rekrutacji najwięcej osób eliminują badania psychologiczne, które mają na celu określenie predyspozycji osobowościowych do pracy w Służbie Więziennej.

  Ile może zarobić strażnik?
  Dla przykładu szeregowy przyjęty do służby 1 grudnia otrzymał pensję w wysokości 2843 zł brutto. Ale porozumienie, zawarte między Centralnym Zarządem Służby Więziennej i NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, przewidziało podwyżkę dla funkcjonariuszy o 520 zł od stycznia 2019 r. Natomiast od stycznia 2020 r. otrzymają oni podwyżkę w wysokości nie mniejszej niż 500 zł (liczone z nagrodą roczną).

  Prawo do emerytury funkcjonariusz nabędzie po 25 latach służby, nie wcześniej jednak, niż po ukończeniu 55 roku życia.

  Kpt. Wochal nie wyklucza, że podobne akcje promocyjne jak w łódzkim MPK będą w przyszłości prowadzone w innych miastach regionu.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MPK dba o pasażera

  Z (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Dlaczego Łódzkie MPK pozwala na palenie papierosów i picie alkoholu na przystankach i w pojazdach komunikacji miejskiej. 10 luty godzina 12:33 linia 83 palacze na przystanku na krańcówce...rozwiń całość

  Dlaczego Łódzkie MPK pozwala na palenie papierosów i picie alkoholu na przystankach i w pojazdach komunikacji miejskiej. 10 luty godzina 12:33 linia 83 palacze na przystanku na krańcówce Szczecińska, jedziemy - przystanek Rydzowa/Aleksandrowska palacze i pijący alkohol na przystanku i kolejny który wsiada do autobusu i pije alkohol w środku. Zero reakcji kierowcy a wystarczy przez radio powiadomić dyspozytora a ten powiadomi SM?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sami palą

  SM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Na krańcówce na szczecińskiej kierowcy MPK palą papierosy w autobusach i taki śmierdzący jedzie w trasę na przystankach też palą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Warto

  KOLARZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  spojrzeć na nazwisko autora tej informacji.
  Od razu powinien dostać pracę jako strażnik! :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A wolno dymać osadzonych?

  Ksiądz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Osadzeni dymają księży

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  jak szepczą im w ucho słowa spowiedzi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo