4 października odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia biurowca Ogrodowa Office przy ul. Ogrodowej 8.

Otwarcie biurowca zorganizował Warimpex, czyli inwestor. To wiodąca firma na rynku nieruchomości w centralnej i wschodniej Europie. Wartość zrealizowanych projektów firmy Warimpex przekracza 1 mln euro. Firma zbudowała 15 hoteli i pięć biurowców.

Ogrodowa Office ma 28,6 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Znajduje się tam sześć kondygnacji biurowych, a na parterze są lokale handlowo-usługowe, w których znajdą się m.in.

salon fryzjerski, piekarnia i restauracja. Budynek ma 326 miejsc parkingowych ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych w garażu, a także 150 miejsc na rowery. To jeden z największych i najnowocześniejszych biurowców w Łodzi. Pracę znajdzie tam blisko 3 tys. osób. Budowa biurowca kosztowała ponad 50 mln euro.

Założeniem architektonicznym było stworzenie nowoczesnego budynku, który jednocześnie nawiąże do historycznej zabudowy Łodzi. Konstrukcja Ogrodowa Office to dwie bryły składające się z pięciu oraz sześciu kondygnacji naziemnych, których przeszklona fasada odzwierciedla historyczny podział działek i nawiązuje do stylów architektonicznych różnorodnej zabudowy ul. Piotrkowskiej. Wejścia do dwóch głównych lobby biurowych prowadzą z uspokojonego, wewnętrznego pasażu. Wyjątkowa lokalizacja w sercu miasta stwarza atrakcyjnie osie widokowe z biur zlokalizowanych wzdłuż pierzei ulic Ogrodowej i Zachodniej w kierunku Pałacu Poznańskiego i Manufaktury oraz parku.

Łódzka firma MakoLab wprowadziła się do biurowca Ogrodowa Office. Zobacz nowy sposób urządzenia biura

- Łódź przyciąga coraz to nowe firmy. Potrzebują one nowoczesnej, wysokiej klasy przestrzeni biurowej. Nasz budynek Ogrodowa Office odpowiada na tę potrzebę, oferując jednocześnie doskonałą lokalizację w samym centrum miasta. Dziś, gdy otwieramy podwoje naszej nowej inwestycji, mogę zaprosić w nasze progi wszystkich przedsiębiorców, którzy razem z nami chcą zmieniać oblicze Łodzi, przyczyniając się do jej dalszego rozwoju. Oddajemy przestrzeń otwartą na miasto i mamy nadzieję, że zarówno pracownicy biur jak i mieszkańcy Łodzi licznie odwiedzający ten centralny punkt miasta będą czuć się tu komfortowo – powiedział Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.