Okręgowy Puchar Polski: Włókniarz Pabianice - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2

Kacper Krzeczewski
Włókniarz Pabianice - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2
Włókniarz Pabianice - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 Kacper Krzeczewski
W ostatnim spotkaniu II rundy okręgowego Pucharu Polski, występujący w V lidze Włókniarz Pabianice przegrał z grającym dwie klasy wyżej Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:2.

W początkowych fragmentach meczu gra była bardzo wyrównana, a zawodnicy obu drużyn nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji do zdobycia gola. Bramka padła dopiero w 23. minucie, a jej autorem był Artur Kulik. Bramkarz Sokoła, Krystian Karolak, zbyt krótko wypiąstkował piłkę, zagraną z rzutu wolnego w pole karne, futbolówka szybko wróciła w obręb szesnastki, gdzie w dużym zamieszaniu, strzał do pustej bramki udało się oddać napastnikowi gospodarzy.

Po stracie gola, goście z Aleksandrowa Łódzkiego grali nerwowo i niedokładnie. Sytuacja diametralnie zmieniła się w końcówce pierwszej połowy. Najpierw, w 38. minucie, szybki kontratak Sokoła wykończył Marcin Pękała, a następnie, w ostatniej minucie pierwszej części spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową do siatki skierował Łukasz Wojtczyk.

W drugich 45 minutach przewaga przyjezdnych była już bezdyskusyjna, jednak nie potrafili oni zdobyć bramki. W 55.minucie gospodarzy przed stratą gola uratowała poprzeczka. 5 minut później świetnie interweniujący Damian Rzeźniczak obronił strzał głową z najbliższej odległości. W 68. minucie dużo szczęścia miał bramkarz gości, który stracił piłkę na przedpolu, jednak strzał napastnika gospodarzy został zablokowany.

Najwięcej problemów zespołowi Sokoła sprawiały długie piłki, zagrywane z głębi pola. Po jednej z takich akcji, w 88. minucie, Włókniarz zdobył nawet gola, jednak sędzia odgwizdał spalonego i bramka nie została uznana. Przyjezdni wyciągnęli wnioski z tej sytuacji i w końcowych fragmentach spotkania długo utrzymywali się z piłką na połowie gospodarzy, nie pozwalając im tym samym na zdobycie wyrównującego trafienia.

Włókniarz Pabianice - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (1:2)

Bramki: Kulik (23) - Pękała (38), Wojtczyk (45)

Żółte kartki: Olejnik - Golański, Kwiatkowski.

Widzów: ok. 50

Sokół Aleksandrów: Karolak - Gołuch, Kwiatkowski, Golański, Urbanowicz (75 min. Indraszczyk) - Woźniczak, Pękała, Seweryn, Kuchciak (84 min. Rogalski) - Szubert (65 min. Kujawski), Wojtczyk (90+1 min. Bistuła)

Włókniarz Pabianice: Rzeźniczak - Olejnik (46 min. Kosmala), Seliwiorstow, Grzejdziak (84 min. Madaj) - Klimek, Gorący, Kacprzyk, Rudzki (46 min. Olszewski), Stępiński - Sumera, Kulik.