MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Olgierd Łukaszewicz będzie paktował z Hanną Zdanowską

Łukasz Kaczyński
Olgierd Łukaszewicz przyjedzie w piątek do Łodzi
Olgierd Łukaszewicz przyjedzie w piątek do Łodzi Krzysztof Szymczak
Jednak dojdzie do odkładanego spotkania Olgierda Łukaszewicza, prezesa Związku Artystów Scen Polskich, z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską.

Tematem rozmowy, która ma się odbyć w piątek, będzie oczywiście radykalne obniżenie rocznej dotacji dla Teatru Nowego w Łodzi (o blisko 800 tys. zł), które pociąga za sobą zwolnienie ponad dwudziestu osób.

Do rozmów z prezydent Łodzi zaproszeni zostali również Maciej Małek, prezes Łódzkiego Oddziału ZASP, a także Zdzisław Jaskuła, dyrektor Teatru Nowego.

Jak się dowiedzieliśmy, po spotkaniu z Hanną Zdanowską, Olgierd Łukaszewicz będzie uczestniczył w rozmowie na temat budżetu Teatru Nowego z Agnieszką Nowak, wiceprezydent Łodzi, której podlega kultura.

Olgierd Łukaszewicz spontanicznie zabiegał o spotkanie z Hanną Zdanowską pod koniec stycznia, na dzień przed swoim przyjazdem do łódzkiego Teatru Nowego, gdzie wziął udział w spotkaniu z łódzkim środowiskiem teatralnym i mediami. Ze względu na ustalony już terminarz spotkań prezydent Łodzi nie mogła zaproponować mu terminu. W liście do prezesa ZASP, wysłanym na początku lutego, zaproponowała jako osobę właściwą do udzielenia wszystkich informacji Agnieszką Nowak.

Po liście, który Agnieszka Nowak skierowała do artystów, a który przez część środowiska odebrany został jako przejaw ignorancji władzy, Olgierd Łukaszewicz przyznał, że możliwości rozmowy z wiceprezydent zostały wyczerpane.

Tydzień temu prezes Związku Artystów Scen Polskich przyznał jednak, że będzie rozmawiał z każdym, kto władny jest podjąć decyzje w temacie budżetu Teatru Nowego w Łodzi.

CZYTAJ TEŻ:
*Łukaszewicz nie rezygnuje z walki o Teatr Nowy
*Olgierd Łukaszewicz w Teatrze Nowym [ZDJĘCIA]
*W "Nowym" boją się cięć budżetu teatru
*Ile może zniszczyć jeden podpis urzędnika [LIST]
*Odpowiedź wiceprezydent Łodzi na list otwarty ws. Teatru Nowego [LIST]

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki