Olimpiada "Łódzkie 2013": Dwa medale dla UKS Boks Tur Łódź,...

    Olimpiada "Łódzkie 2013": Dwa medale dla UKS Boks Tur Łódź, jeden dla Gwardii [ZDJĘCIA]

    Dariusz Kuczmera

    Dziennik Łódzki

    Dziennik Łódzki

    Olimpiada "Łódzkie 2013": Dwa medale dla UKS Boks Tur Łódź, jeden dla Gwardii [ZDJĘCIA]
    1/16
    przejdź do galerii

    ©Paweł Łacheta

    Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja bokserów walczących o medale XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. Walki dziewcząt i chłopców odbywały się w ringu w hali Parkowa przy ul. Małachowskiego w Łodzi.
    Julia Radys z Gwardii Łódź wywalczyła brązowy medal w kategorii 50 kg, ustępując jedynie złotej Agacie Kaweckiej z Fight Clubu Koszalin oraz srebrnej Dominice Huczek z MOSM Tychy.

    W kategorii 46 kg mistrzynią Olimpiady została Magdalena Dembowska z OSiR Suwałki, w kategorii 48 kg - Karolina Kulińska, niestowarzyszona pięściarka z Bytomia, w kategorii 52 kg - Iwona Kryś z Chemika Kędzierzyn, w kategorii 54 kg - Klaudia Pawełko (Boxing Sokółka), w kategorii 57 kg - Paulina Gut (Czarni Słupsk), w kategorii 60 kg - Weronika Zakrzewska (Boxing Chojnice), 63 kg - Justyna Walaś (TSB Tarnów), 66 kg - Larysa Sabiniarz (Chojnice), 70 kg - Paulina Sobieska (Niedźwiedź Kętrzyn), 75 kg - Patrycja Mrozińska (Wda Świecie), 80 kg - Aleksandra Zabielska (Kalina Lublin), powyżej 80 kg - Agata Kaczmarska (Radomiak).


    Ogółem startowały 52 zawodniczki z 36 klubów.

    W klasyfikacji klubowej wygrał Boxing Team Chojnice przed Skorpionem Szczecin, Czarnymi Słupsk, UKS Boxing Sokółka i Radomiakiem Radom.

    Pięć punktów Julii Radys dało Gwardii 26. pozycję ex-aequo z innymi 10 klubami. W klasyfikacji okręgów najlepsza była reprezentacja Śląska przed Pomorzem. Ostatnie miejsce w klasyfikacji zajęła Łódź.

    Lepiej boksowali panowie. W klasyfikacji klubowej UKS Boks-Tur zajął 8 miejsce, RKS 13, a Łódzkie w rankingu okręgów zajęło 8 pozycję. Dwaj nasi zawodnicy stanęli na podium.

    W wadze 54 kg brązowy medal zdobył Cezary Kozłowski z RKS Łódź, a w wadze 66 kg brąz wywalczył Marcin Przepióra z UKS Boks-Tur Łódź. Do ćwierćfinału kategorii 57 kg dotarł Mateusz Nowak z UKS Boks-Tur. W ósemce byli też: w kategorii 60 kg Krystian Kujda z ŁCSW Łódź, 63 kg Damian Pokusa (Widzew), 70 kg Dawid Borzęcki (RKS Łódź), w kat. 75 kg Dawid Bąkała (Boks-Tur), w kat. 80 kg Mateusz Strzałkowski (RKS), a w wadze 80+ Nicolas Okraska (Boks-Tur).

    W kategorii 46 kg wygrał Łukasz Kotarski (Spartan Toruń), 48 kg - Paweł Przepiórka (Gorzów), 50 kg - Sebastian Gierada (KSZO), 52 kg - Patryk Woźniak (Lublin), 54 kg - Norbert Borzęcki (Nowy Dwór), 57 kg - Rafał Tuchewicz (Olsztyn), 60 kg - Eryk Giermak (Garda Chojna), 63 kg - Cezary Łagunionek (Sako Gdańsk), 67 kg - Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin), 70 kg - Kamil Pawłowski (Wiktoria Sianów), 75 kg - Adrian Jura (Ring Wolny Toruń), 80 kg - Aleksander Celejewski (Radomiak), 80+ - Denis Górniak (Bytom).

    Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

    Magazyn sportowy