Olimpiada "Łódzkie 2013": Dwa medale dla UKS Boks Tur Łódź, jeden dla Gwardii [ZDJĘCIA]

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja bokserów walczących o medale XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. Walki dziewcząt i chłopców odbywały się w ringu w hali Parkowa przy ul. Małachowskiego w Łodzi.

Julia Radys z Gwardii Łódź wywalczyła brązowy medal w kategorii 50 kg, ustępując jedynie złotej Agacie Kaweckiej z Fight Clubu Koszalin oraz srebrnej Dominice Huczek z MOSM Tychy.

W kategorii 46 kg mistrzynią Olimpiady została Magdalena Dembowska z OSiR Suwałki, w kategorii 48 kg - Karolina Kulińska, niestowarzyszona pięściarka z Bytomia, w kategorii 52 kg - Iwona Kryś z Chemika Kędzierzyn, w kategorii 54 kg - Klaudia Pawełko (Boxing Sokółka), w kategorii 57 kg - Paulina Gut (Czarni Słupsk), w kategorii 60 kg - Weronika Zakrzewska (Boxing Chojnice), 63 kg - Justyna Walaś (TSB Tarnów), 66 kg - Larysa Sabiniarz (Chojnice), 70 kg - Paulina Sobieska (Niedźwiedź Kętrzyn), 75 kg - Patrycja Mrozińska (Wda Świecie), 80 kg - Aleksandra Zabielska (Kalina Lublin), powyżej 80 kg - Agata Kaczmarska (Radomiak).

Ogółem startowały 52 zawodniczki z 36 klubów.

W klasyfikacji klubowej wygrał Boxing Team Chojnice przed Skorpionem Szczecin, Czarnymi Słupsk, UKS Boxing Sokółka i Radomiakiem Radom.

Pięć punktów Julii Radys dało Gwardii 26. pozycję ex-aequo z innymi 10 klubami. W klasyfikacji okręgów najlepsza była reprezentacja Śląska przed Pomorzem. Ostatnie miejsce w klasyfikacji zajęła Łódź.

Lepiej boksowali panowie. W klasyfikacji klubowej UKS Boks-Tur zajął 8 miejsce, RKS 13, a Łódzkie w rankingu okręgów zajęło 8 pozycję. Dwaj nasi zawodnicy stanęli na podium.

W wadze 54 kg brązowy medal zdobył Cezary Kozłowski z RKS Łódź, a w wadze 66 kg brąz wywalczył Marcin Przepióra z UKS Boks-Tur Łódź. Do ćwierćfinału kategorii 57 kg dotarł Mateusz Nowak z UKS Boks-Tur. W ósemce byli też: w kategorii 60 kg Krystian Kujda z ŁCSW Łódź, 63 kg Damian Pokusa (Widzew), 70 kg Dawid Borzęcki (RKS Łódź), w kat. 75 kg Dawid Bąkała (Boks-Tur), w kat. 80 kg Mateusz Strzałkowski (RKS), a w wadze 80+ Nicolas Okraska (Boks-Tur).

W kategorii 46 kg wygrał Łukasz Kotarski (Spartan Toruń), 48 kg - Paweł Przepiórka (Gorzów), 50 kg - Sebastian Gierada (KSZO), 52 kg - Patryk Woźniak (Lublin), 54 kg - Norbert Borzęcki (Nowy Dwór), 57 kg - Rafał Tuchewicz (Olsztyn), 60 kg - Eryk Giermak (Garda Chojna), 63 kg - Cezary Łagunionek (Sako Gdańsk), 67 kg - Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin), 70 kg - Kamil Pawłowski (Wiktoria Sianów), 75 kg - Adrian Jura (Ring Wolny Toruń), 80 kg - Aleksander Celejewski (Radomiak), 80+ - Denis Górniak (Bytom).