Olimpiada Statystyczna przepustką na studia [NABÓR]

  Olimpiada Statystyczna przepustką na studia [NABÓR]

  Wojciech Dłubakowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Olimpiada Statystyczna przepustką na studia [NABÓR]

  ©archiwum/CKE

  Tylko do poniedziałku, 3 grudnia, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą aplikować do udziału w III Olimpiadzie Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in. bony podarunkowe, Złote Indeksy na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.
  Olimpiada Statystyczna przepustką na studia [NABÓR]

  ©archiwum/CKE

  Olimpiada Statystyczna to wyjątkowe przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które ma na celu upowszechnianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności i kompetencji z zakresu wykorzystania statystyki.

  Zawody szkolne odbędą się 4 grudnia o godz. 10 równocześnie we wszystkich szkołach.

  Aby zostać laureatem Olimpiady trzeba przejść przez trzy etapy: szkolny, okręgowy i centralny.
  Pierwszy z nich odbywa się online w szkole uczestnika. Trzy najlepsze osoby z każdej szkoły i dodatkowo 100 osób z całej puli uczestników z najwyższą punktacją przechodzą do etapu okręgowego.

  Podczas etapu okręgowego uczestnicy rozwiązują test i trzy zadania analityczne. Do finału przechodzi najlepsza osoba z każdego okręgu i dodatkowo 78 osób z listy rankingowej.

  Etap centralny składa się z dwóch części – testu online, po którym najlepsza trzydziestka będzie miała szansę zmierzyć się w finale w siedzibie GUS w Warszawie.

  Szczegółowe informacje dotyczące zapisów i eliminacji znajdują się tutaj

  Na laureatów Olimpiady Statystycznej czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: Złoty indeks - możliwość podjęcia studiów bez postępowania rekrutacyjnego na prawie 20 uczelniach partnerskich.

  - Olimpiada Statystyczna jest okazją do zdobywania wiedzy i poszerzania doświadczeń. Mam nadzieję, że będzie wspaniałą intelektualną przygodą w gronie ciekawych i utalentowanych młodych ludzi z całego kraju - mówi Karolina Dawidziuk, rzeczniczka Prezesa GUS. - Wykresy, prezentacje danych, argumentowanie z wykorzystaniem liczb i procentów to część szkolnej rzeczywistości, która będzie nam również towarzyszyć w życiu zawodowym. Warto zatem poznawać statystykę i wziąć udział w Olimpiadzie Statystycznej, by przekonać się, że statystyka nie musi być nudna.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo