Operacje zmniejszania piersi: "Mój biust rośnie i nie chce...

  Operacje zmniejszania piersi: "Mój biust rośnie i nie chce przestać"

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Marta Wierzbicka chce zmniejszyć biust.
  1/2
  przejdź do galerii

  Marta Wierzbicka chce zmniejszyć biust. ©VIPHOTO/EAST NEWS

  W łódzkiej klinice w szpitalu im. Barlickiego robi się kilkanaście operacji zmniejszania piersi rocznie. Zbyt obfity biust nie jest dziś tylko problemem kobiet. Pacjentami łódzkiej kliniki są też mężczyźni. Zaczepki słowne, propozycje matrymonialne, wyśmiewanie, bóle kręgosłupa i trudności z doborem ubrań - to tylko niektóre problemy, z jakimi zmagają się posiadaczki dużych biustów. Okazuje się, że nie każda kobieta marzy o piersiach Pameli Anderson, które w serialu "Słoneczny patrol" zagrały główną rolę. Kobiety, które natura obdarzyła bardzo dużym biustem, narzekają, że takie piersi są po prostu niepraktyczne.
  Temat, do tej pory uważany za tabu, wywołała młoda aktorka popularnego serialu "Na Wspólnej", która publicznie oświadczyła, że chce zmniejszyć piersi. Zaczęła od wyznania na kanapie kontrowersyjnego showmana Kuby Wojewódzkiego. - Nie lubię moich piersi. Nazywam je wielkimi kurwami - powiedziała bez ogródek Wierzbicka i dodała, że myśli o operacji zmniejszenia piersi.

  Okazuje się, że o takim zabiegu marzy nie tylko ona. Chirurdzy plastyczni wykonują je w Polsce od lat 80. Jedną z pierwszych klinik, w której zaczęto zmniejszać piersi, jest klinika chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi. Do dziś z całej Polski trafiają tu kobiety, które chciałyby zmniejszyć sobie biust.

  Koledzy krzyczeli: - Wierzbicka, pokaż cycka!
  Odważne wyznanie młodej aktorki, która przyznała, że nienawidzi swoich piersi, wywołało burzę. Jak kobieta może narzekać na obfity biust? - zastanawiali się niektórzy. Aktorka wyjaśniła swoje stanowisko w programie "Dzień Dobry TVN". Przyznała, że z problemem zmaga się, od kiedy skończyła 15 lat. - W pewnym momencie mój biust zaczął rosnąć i do tej pory przestać nie może. Z tego powodu miałam ogromne kompleksy, bo byłam dziewczyneczką drobniusieńką i nagle tutaj: puff! Koledzy to zdążyli zauważyć, koleżanki tak samo. No, były takie rymowanki: "Wierzbicka, pokaż cycka" i inne - narzeka Marta. - Nie ukrywam, że chciałabym zmniejszyć biust. Myślę o tym poważnie, ponieważ garbię się strasznie, jest mi ciężko, plecy mnie bardzo bolą. Wypominają mi, że nie miałam na jakiejś imprezie wyeksponowanego biustu, ale ja go po prostu nie lubię i nie chcę go pokazywać. To jest taka rzecz, z której nie jestem dumna i chyba nigdy nie będę. Może po dziecku, jak mi zmaleją i obwisną, to będę zadowolona - dodała aktorka.

  Okazuje się, że o takiej operacji marzy nie tylko celebrytka. Na kanapie "Dzień Dobry TVN" obok niej zasiadła 17-letnia Laura Osińska, która chce się poddać operacji zmniejszenia piersi. Dziewczyna chciała poruszyć ten wstydliwy temat na forum. Zadeklarowała, że wybiera się do Łodzi do kliniki chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej w szpitalu im. Barlickiego. Jest to jeden z niewielu polskich szpitali, w którym wykonuje się tego typu operacje.

  - Bardzo trudne, skomplikowane i ryzykowne - zaznaczają chirurdzy plastyczni.

  Kobiety proszą lekarzy o zmniejszenie biustu
  Do łódzkiej kliniki rocznie trafia kilkanaście pacjentek, które chcą zmniejszyć swoje piersi. Większość z nich to kobiety dojrzałe, które z dużym biustem zmagały się przez całe życie. Po urodzeniu dzieci, karmieniu piersią i wieloletniemu działaniu grawitacji, ich biust stracił swoją jędrność i stał się obwisły. Chirurdzy plastyczni podczas operacji zmniejszają i podnoszą biust na prawidłową wysokość.

  - Kompleks otoczka-brodawka sutkowa u kobiety powinien znajdować się na wysokości połowy ramienia. Dlatego też w zabiegach zmniejszenia i podniesienia piersi należy dokonać podniesienia brodawki do tej wysokości. Nie jest to prosty zabieg, ponieważ wymaga wytworzenia odpowiednich płatów do przemieszczenia kompleksu, a dodatkowo występuje konieczność przecięcia przewodów mlecznych. Jest to jednoznaczne z brakiem możliwości naturalnego karmienia przez operowaną kobietę. Dlatego też pacjentki przed zabiegiem powinny być szczegółowo poinformowane o następstwach zabiegu operacyjnego. Szczególnie młode kobiety, które jeszcze nie rodziły, powinny zastanowić się nad podjęciem takiej decyzji- mówi profesor Bogusław Anto-szewski, kierownik kliniki chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi. - Kiedy trafiają do nas bardzo młode pacjentki, zawsze namawiam je, żeby jeszcze wstrzymały się z decyzją, dotyczącą zabiegu.

  Młode pacjentki z dużym biustem nie zawsze chcą czekać z operacją, aż urodzą dzieci. Moda i dostępność chirurgii plastycznej kusi niezadowolone ze swej kobiecości panie. Do klinik chirurgii plastycznych zgłaszają się nawet nastolatki, które cierpią przez zbyt obfity biust.

  - Wskazaniem do operacji zmniejszenia piersi jest gigantomastia, czyli przerost gruczołu piersiowego. Redukcja w takim przypadku niewątpliwie zalicza się do dużych zabiegów piersi i jako taka nie jest ujęta w koszyku świadczeń NFZ. O ostatecznej kwalifikacji decyduje jednak zawsze chirurg. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo poważna operacja, obciążona ryzykiem wielu powikłań, dlatego decyzji o jej przeprowadzeniu nie podejmuje się ot tak - tłumaczy profesor Antoszewski.

  W wyjątkowych sytuacjach, kiedy zbyt obfity biust powoduje schorzenia zdrowotne, w tym krzywiznę kręgosłupa, operacje zmniejszenia biustu są refundowane przez NFZ. Decyzja należy jednak zawsze do lekarzy, a ci podchodzą do tego typu zabiegów ostrożnie, ponieważ są to skomplikowane procedury.

  - Wśród następstw po zabiegu na pierwszym miejscu wymienia się niemożność karmienia piersią. W powikłaniach najczęściej występuje martwica brodawki sutkowej, osłabienie czucia brodawek, które często poprawia się z czasem, zwapnienie w następstwie martwicy tłuszczowej, co zaburza obraz w mammografii - mówi profesor Antoszewski.

  Dwie pacjentki, dwie decyzje
  W tym roku do kliniki chirurgii plastycznej w szpitalu im. Barlickiego zgłosiły się dwie pacjentki. Jedna to czterdziestoletnia kobieta, która miała biust w rozmiarze H. Do kliniki zgłosiła się ze skierowaniem od ortopedy, który pisał o zbytnim obciążeniu kręgosłupa. Opadające i obciążające piersi prowadziły do skrzywienia kręgosłupa pacjentki. Chirurdzy z Łodzi zmniejszyli jej piersi do rozmiaru C.

  Kolejną pacjentką była 17-latka z Warszawy. Dziewczyna skarżyła się na to, że zbyt duży biust jest nie tylko problemem dla jej organizmu, ale przede wszystkim psychiki. Twierdziła, że jest obiektem zaczepek o charakterze seksualnym albo prześmiewczym. Chirurdzy postanowili jednak, że należy się jeszcze wstrzymać z tą operacją.

  - Tak inwazyjnych zabiegów nie powinno wykonywać się u niepełnoletnich dziewczyn. Warto zaczekać do czasu urodzenia dziecka i potem poddać się operacji - mówi profesor Antoszewski.

  Operacje zmniejszania piersi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Choć metoda sięga lat 80., to dziś wiele kobiet chce spełniać oczekiwania społeczeństwa i odpowiadać stereotypom. Dzisiejszy kanon piękna mówi o rozmiarze C lub D i o tym marzą wszystkie kobiety. Jedne chcą biust powiększyć, inne wręcz przeciwnie - zmniejszyć. Ta druga operacja jest jednak znacznie trudniejsza i pozostawia większe ślady.

  - Trzeba wyraźnie podkreślić, że po operacji redukcji piersi pozostają blizny w kształcie kotwicy. Wygląd blizny zależy głównie od predyspozycji genetycznych, jak również od lokalizacji. W tym przypadku blizny blisko mostka mogą mieć charakter przerostowy. Blizny takiej nie należy wycinać, bo może to doprowadzić do większego przerostu, lecz zastosować leczenie zachowawcze, np. żele silikonowe i laseroterapię - mówi Antoszewski.

  Operacja zmniejszenia biustu kosztuje 14 tysięcy złotych. Powiększenia dwa tysiące złotych mniej. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zabieg zmniejszenia biustu tylko w wyjątkowych wypadkach. Chodzi o zdiagnozowaną giganstomastię.

  Piersi zmniejszają sobie także mężczyźni
  Zbyt obfity biust nie jest problemem tylko u kobiety. Coraz częściej pacjentami łódzkiej kliniki chirurgii plastycznej stają się mężczyźni. Trafiają tu pacjenci nawet w bardzo młodym wieku. Ich problemem jest ginekomastia.

  - Rozwój gruczołu sutkowego, jedno- lub obustronny u mężczyzn występuje najczęściej w następstwie zaburzeń hormonalnych. Dodatkowo na obraz kliniczny choroby może mieć wpływ nadmierne wytwarzanie tkanki tłuszczowej. Coraz częściej mamy jednak do czynienia z ginekomastią idiopatyczną, kiedy nie potrafimy określić przyczyn choroby - tłumaczy prof. Antoszewski.

  W łódzkiej klinice przeprowadza się kilkanaście operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn rocznie. Wśród pacjentów są nawet nastolatkowie. Ostatni zgłosił się w lipcu. Chłopiec, mimo normalnej wagi, ma widoczne piersi. Przez nie wstydzi się nawet ćwiczyć na wf. Łodzianin ma nadzieję, że chirurdzy mu pomogą.

  - Kiedy trafia do nas pacjent z widocznym przerostem piersi, w pierwszej kolejności musimy wykluczyć u niego zaburzenia hormonalne. W tym celu potrzebna jest konsultacja endokrynologa. Jeżeli okaże się, że pacjent nie ma zaburzonej gospodarki hormonalnej, to należy przed zakwalifikowaniem do zabiegu operacyjnego wykonać badanie USG piersi w celu określenia wielkości gruczołu lub występujących w nim ewentualnych zmian oraz odpowiedzieć na pytanie, czy duże piersi nie są efektem nadmiaru tkanki tłuszczowej - tłumaczy profesor Antoszewski.

  Jeśli nie są, mężczyzn poddaje się zabiegowi zmniejszenia piersi.

  ***

  Od kurczaków nikomu nie urosną piersi

  Z prof. Andrzejem Lewińskim, krajowym konsultantem w dziedzinie endokrynologii i kierownikiem kliniki endokrynologii i chorób metabolicznych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, rozmawia Joanna Barczykowska

  Pacjentami klinik chirurgii plastycznej są nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, którzy zmagają się z ginekomastią. Nawet przy niewielkiej wadze rośnie im biust. Z czego to może wynikać?

  Najczęściej jest to związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej u chłopców w okresie dojrzewania, przez nieznaczne zaburzenia równowagi między wydzielaniem androgenów i estrogenów, a u mężczyzn, zwłaszcza w wieku podeszłym, gdy czynność hormonalna gonad męskich obniża się bądź jeśli mężczyźni ci przyjmują leki antyandrogenne z powodu przerostu gruczołu krokowego. Ponadto ginekomastia może być związana z uszkodzeniem wątroby, co doprowadza do zwolnionej eliminacji hormonów żeńskich - estrogenów - z organizmu. Może być jednak także następstwem nowotworu wydzielającego estrogeny, np. nowotworu jąder, co na szczęście zdarza się bardzo rzadko. Kiedy zgłaszają się do nas mężczyźni, którzy zauważyli u siebie powiększenie piersi, musimy te wszystkie możliwości zbadać i ewentualnie wykluczyć. Nie zawsze jesteśmy jednak w stanie odnaleźć przyczynę ginekomastii. W rzadkich przypadkach udaje się ginekomastię zlikwidować poprzez zastosowanie leków. Najskuteczniejsze wydaje się jednak chirurgiczne usunięcie patologicznie powiększonej tkanki gruczołu piersiowego.

  A czy to prawda, że mężczyznom piersi mogą urosnąć przez jedzenie naszpikowanych hormonami kurczaków?

  Byłoby to realne zagrożenie, gdyby dopuszczalne stało się hodowanie kurczaków karmionych paszami wzbogaconymi o hormony, co w naszym kraju nie ma miejsca. Do takich sytuacji mogło dochodzić w przeszłości, stąd takie mity nadal funkcjonują. Tę sytuację monitoruje Inspekcja Weterynaryjna, dlatego raczej nie dochodzi do tego typu patologii i kurczaki w Polsce nie powinny zawierać estrogenów, a każdy ujawniony przypadek wiąże się ze złamaniem przepisów prawa przez hodowców.

  A jedzenie? Czy panowie w Polsce mogą się czuć w pełni bezpieczni?

  Zarówno chłopcy, jak i dorośli mężczyźni powinni pamiętać, że w niektórych roślinach z rodziny bobowatych, np. w soi, występują w dużej ilości fitoestrogeny, czyli hormony kobiece pochodzenia roślinnego. Spożywane w dużej ilości przez chłopców lub mężczyzn preparaty sojowe mogą spowodować powiększenie piersi. Popularne niegdyś mleko sojowe ProSobee wycofano nawet ze sprzedaży, ponieważ powodowało ono powiększenie piersi u małych dzieci. Zatem mężczyźni powinni zachować ostrożność w spożywaniu pokarmów zawierających składniki pochodzenia sojowego.

  Soję często zaleca się kobietom podczas menopauzy. Czy wtedy jest bezpieczna?

  Tak. Soja, która zawiera dużo fitoestrogenów, czyli estrogenów pochodzenia roślinnego, zalecana jest kobietom w okresie przekwitania, tzn. wtedy, gdy zaczyna u nich występować brak estrogenów. Jeśli chodzi o dziewczynki, to preparaty sojowe mogą wpłynąć niekorzystnie, ponieważ mogą spowodować powiększenie gruczołów piersiowych sugerujące przedwczesne dojrzewanie. W rzeczywistości dziewczynki te nie weszły jeszcze w okres dojrzewania, a objaw ten wywołany jest przez hormony zawarte w pokarmach sojowych.
  Rozm. Joanna Barczykowska

  ***
  Ile kosztują operacje plastyczne?

  14 tys. zł kosztuje zmniejszenie piersi u kobiet, które zmagają się z gigantomastią, czyli przerostem piersi. Biust może osiągać nawet rozmiar H. Chirurdzy plastyczni najczęściej zmniejszają go do rozmiaru C - D, który w naszej kulturze uważany jest za najbardziej pożądany.

  12 tys. zł kosztuje operacja powiększenia piersi u kobiet poprzez założenie implantów.

  10 tys. zł kosztuje lifting, czyli operacja podniesienia piersi. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet z dużym biustem, który po urodzeniu dzieci i karmieniu piersią stracił swoją jędrność.

  11 tys. zł kosztuje abdominoplastyka, czyli operacja powłok brzusznych, czyli pozbycie się fałdu skórno--tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha. Ten zabieg stosuje się u kobiet otyłych lub po przebytej ciąży.

  7 tys. zł kosztuje liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej z ciała, np. z bioder, ud, łydek, talii i klatki piersiowej. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i w efekcie wyszczupleniu sylwetki. Jest jednak zalecany wyłącznie młodym osobom, które mają jędrną skórę.

  5 tys. zł kosztuje plastyka warg sromowych, czyli labioplastyka. Tego typu zabieg służy poprawie kształtu warg sromowych z powodu ich przerostu, deformacji bądź asymetrii. Poprzez użycie kwasu hialuronowego leczy się z kolei zanik warg sromowych

  8 tys. zł kosztuje operacja plastyczna nosa. Jest to jedna z najtrudniejszych operacji plastycznych. Najczęściej wykonuje się ją u osób, które mają wrodzone lub pourazowe skrzywienia przegrody nosowej oraz są niezadowolone z jego kształtu. Wady w budowie nosa mogą powodować kłopoty z oddychaniem, które ustępują po operacji. Zmiana kształtu nosa poprawia wygląd twarzy.

  10 tys. zł kosztuje pełen lifting twarzy. Lifting twarzy jest operacją chirurgiczną redukującą widoczne efekty starzenia się skóry. Lifting twarzy może być połączony z operacją korekty powiek i podniesie-niem brwi. Kandydatami do zabiegu są pacjenci z widocznymi efektami starzenia się w obrębie skóry twarzy i szyi.

  3,5 tys. zł kosztuje korekta odstających uszu. Jest krótkim, około godzinnym zabiegiem chirurgicznym. Wykonuje się ją przy znieczuleniu miejscowym. Polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną w celu odsłonięcia chrząstki, która jest później odpowiednio modelowana.  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dla otępiałych

  Szczęśliwa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Wszystkim którzy lubią duże i b.duże biusty, a krzywdząco krytykują te Panie które są po operacjach zmniejszenia piersi polecam całodzienne dźwiganie 6 kg na klatce piersiowej, pranie sprzątanie ,...rozwiń całość

  Wszystkim którzy lubią duże i b.duże biusty, a krzywdząco krytykują te Panie które są po operacjach zmniejszenia piersi polecam całodzienne dźwiganie 6 kg na klatce piersiowej, pranie sprzątanie , gotowanie (wszystkie czynności związane z prowadzeniem domu , a czasem gospodarstwa ) Życzę zdrowia wszystkim egoistom zadufanym bufonom bo to będzie Wam potrzebne jeśli zdecydujecie się zastosować do powyższych informacji.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pepelepev

  skunks (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Kto wylizalby Wierzbicką palec w górę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  po operacj

  Jola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  jesem po operacj zmnijszenia piersi ok. 7miesięcy w klinice Ambroziak Warszawa u dr Chomickiej Jandy opinia:
  efekt fajny ale moje ciało zareagowało tak że wytworrzyły mi się bliznowce na...rozwiń całość

  jesem po operacj zmnijszenia piersi ok. 7miesięcy w klinice Ambroziak Warszawa u dr Chomickiej Jandy opinia:
  efekt fajny ale moje ciało zareagowało tak że wytworrzyły mi się bliznowce na otoczkach sutków i pod piersiami dodatkowo w piersiach powstały torbiele po ok.3 cm :( miałam problemy z gojeniem bo mam bardzo delikatną skórę i poszły mi szfy na dolnej czesci piersi,,,,
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  operacja

  jola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ja także poddałam się operacji zmniejszenia piersi. Nie żałuję. Jestem niska, więc najpierw szedł mój biust dopiero potem ja. Poza tym, jak tu już któraś dziewczyna wspominała: po prostu boli...rozwiń całość

  Ja także poddałam się operacji zmniejszenia piersi. Nie żałuję. Jestem niska, więc najpierw szedł mój biust dopiero potem ja. Poza tym, jak tu już któraś dziewczyna wspominała: po prostu boli kręgosłup. Owszem, kobieta powinna mieć piersi, ale nie aż tak duże.
  Robiłam u doktora Łątkowskiego. Można i na NFZ, ale czeka się i czeka...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Moze nie warto przepłącać? 6km od polskiej granicy bedzie profesjonalnie i taniej!

  Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jestem po zmniejszeniu biustu w Czechach u Dr. Furmanka, za cenę -ze wszystkim: operacja,pobyt w szpitalu (od pon do środy), wszelkie badania potrzebne przed operację, a nawet póżniejsza kontrola...rozwiń całość

  Jestem po zmniejszeniu biustu w Czechach u Dr. Furmanka, za cenę -ze wszystkim: operacja,pobyt w szpitalu (od pon do środy), wszelkie badania potrzebne przed operację, a nawet póżniejsza kontrola za 5.800 (z konca 2013 roku więc niedawno). Szpital powiatowy, obsługa bez zastzreżen, efekt jak u doktora Szczyta, ale za jaką cenę- w Polsce ceny sa chore!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tyle o operacjach!

  Wanda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Dziewczyny. Nie róbcie operacji, nie dajcie się pokroić. Nie płaćcie kasy, za implanty. Ja noszę dobrze dobrany biustonosz z pięknej koronki i czuję się dzięki temu seksowna i pewna siebie. Dobrać...rozwiń całość

  Dziewczyny. Nie róbcie operacji, nie dajcie się pokroić. Nie płaćcie kasy, za implanty. Ja noszę dobrze dobrany biustonosz z pięknej koronki i czuję się dzięki temu seksowna i pewna siebie. Dobrać biustonosz pomogła mi brafiterka z Dalii i jestem bardzo wdzięczna bo nie wiedziałam, że mogę tak się zmienić dzięki bieliźnie i polubić swoje ciało.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zmniejszenie biustu

  JA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  A jak polubić swoje ciało mając rozmiar stanika 80 cm - 130 cm (rozmiar JJ)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tyle o operacjach!

  Wanda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Dziewczyny. Nie róbcie operacji, nie dajcie się pokroić. Nie płaćcie kasy, za implanty. Ja noszę dobrze dobrany biustonosz z pięknej koronki i czuję się dzięki temu seksowna i pewna siebie. Dobrać...rozwiń całość

  Dziewczyny. Nie róbcie operacji, nie dajcie się pokroić. Nie płaćcie kasy, za implanty. Ja noszę dobrze dobrany biustonosz z pięknej koronki i czuję się dzięki temu seksowna i pewna siebie. Dobrać biustonosz pomogła mi brafiterka z Dalii i jestem bardzo wdzięczna bo nie wiedziałam, że mogę tak się zmienić dzięki bieliźnie i polubić swoje ciało.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  duże piersi - duży problem

  ja wiem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ja miałam taki sam problem. Wiele osób się dziwi, ze duże piersi mogą być problemem. Są. Sama poddałam się operacji pomniejszenia piersi ( operował mnie doktor Ciesiński z Krakowa - nota bene...rozwiń całość

  ja miałam taki sam problem. Wiele osób się dziwi, ze duże piersi mogą być problemem. Są. Sama poddałam się operacji pomniejszenia piersi ( operował mnie doktor Ciesiński z Krakowa - nota bene doskonały specjalista) dopiero po operacji jestem zadowolona z życia kobieta. Nie boli mnie kregoslup i swobodnie mogę biegać :)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  duże biusty

  lullaby (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

  Niektórych dziwi że dziewczyna może narzekać z powodu za dużych piersi, na ogół ludziom się wydaje że jak można narzekać to na za małe. Ja wiem że jak się ma miseczke J to można mieć z tym sporo...rozwiń całość

  Niektórych dziwi że dziewczyna może narzekać z powodu za dużych piersi, na ogół ludziom się wydaje że jak można narzekać to na za małe. Ja wiem że jak się ma miseczke J to można mieć z tym sporo nieprzyjemności, i normalnie na co dzień i np. jak się uprawia sport. Dopiero jak zaczęłam chodzić w biustonoszach Dalii to fajnie gra mi się w tenisa czy w koszykówkę, wcześniej wolalam sobie odpuścić. Także może dobry biustonosz to alternatywa dla zmniejszania piersi? Szkoda że tak mało jest producentów którzy pamiętają że biusty mogą być też duze.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tytuł.

  podpis. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 39

  Jak już sobie zmniejszą piersi, to niech sobie jeszcze pindola doszyją. Kobieta powinna mieć jak najbardziej biust! Żadnego zmniejszania! Kobieta bez piersi to chłop a nie kobieta! (Głównie...rozwiń całość

  Jak już sobie zmniejszą piersi, to niech sobie jeszcze pindola doszyją. Kobieta powinna mieć jak najbardziej biust! Żadnego zmniejszania! Kobieta bez piersi to chłop a nie kobieta! (Głównie "wieszaki"). Pewnie zaraz mnie tu Szanowne Panie zmieszają z błotem, ale taka prawda.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Daruj sobie!

  gigi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Spieprzaj. Wkurzaja mnie takie wpisy. Jak nie masz problemu ze swoimi piersiami, to super. Niektóre kobiety nie lubia swoich piersi tak, że nawet jej smej to przeszkadza. Moje piersi to 80E, z...rozwiń całość

  Spieprzaj. Wkurzaja mnie takie wpisy. Jak nie masz problemu ze swoimi piersiami, to super. Niektóre kobiety nie lubia swoich piersi tak, że nawet jej smej to przeszkadza. Moje piersi to 80E, z czego jedna jest dwa razy większa i obwisła niż ta druga... Państwo na pewno nie pozwoli na operacje, więc muszę zarobić sama. Mam 21 lat i schudłam 30 kg. Okropne piersi zostały i nawet najlepszy stanik nie pomoże... Więc zachowaj takie komentarze, ok?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Empatia się kłania !

  Ewka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  Zawieś sobie dwie rakalmówki na ramionach, kazda po dwa litry piachu i startuj do zycia, pochodź tak tydzień(dziń i noc!) a bedziesz sie mógł wypowiadać! Gwarantuję Ci że będziesz się tak świetnie...rozwiń całość

  Zawieś sobie dwie rakalmówki na ramionach, kazda po dwa litry piachu i startuj do zycia, pochodź tak tydzień(dziń i noc!) a bedziesz sie mógł wypowiadać! Gwarantuję Ci że będziesz się tak świetnie czuł, że nie omieszkasz kląć na czym swiat stoi!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo