Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opocznianka chciała odebrać sobie życie. W porę pomogli jej mieszkańcy

Dag
Chwile grozy na CMK w Opocznie. Mieszkańcy Opoczna w porę zareagowali i udzielili pomocy 44-letniej kobiecie, która położyła się na torach kolejowych.

W miniony piątek, 16 września o godz. 11.15, policjanci z opoczyńskiej komendy otrzymali informacje o kobiecie, która usiłowała odebrać sobie życie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta położyła się na torach kolejowych.

- Na szczęście przechodzące obok osoby wzorowo zareagowały i pomogły kobiecie zejść z torowiska - informuje asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie. - Świadkowie zdarzenia o całej sytuacji powiadomili policjantów. Na miejsce wezwany został także zespół ratownictwa medycznego z opoczyńskiego szpitala. Policjanci rozmawiali z 44-letnią opocznianką, która była rozchwiana emocjonalnie, chaotycznie wyjaśniła policjantom osobiste powody, dla których usiłowała odebrać sobie życie - dodaje.

Do czasu przyjazdu ratowników medycznych policjanci zaopiekowali się kobietą, która szczęśliwie trafiła pod opiekę lekarzy specjalistów.

- Bardzo dziękujemy osobom, które zareagowały i pomogły 44-latce - dodaje asp. szt. Barbara Stępień. - Dzięki państwa przytomności umysłu i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Dziękujemy za wspaniałą postawę. Nikt z nas nie jest w stanie ocenić czy osoba, która deklaruje, manifestuje chęć odebrania sobie życia, zrobi to, czy nie. Naszym zadaniem jest pomoc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje i skierować taką osobę pod opiekę specjalistów. Pamiętajmy, że osoba deklarująca chęć odebrania sobie życia, może zupełnie inaczej oceniać swój stan, niż jej otoczenie. Często to, co my oceniamy jako małe zagrożenie, może okazać się podstawą do udzielenia takiej osobie specjalistycznej pomocy. Dlatego zawsze, kiedy mamy jakiekolwiek sygnały świadczące o tym, że ktoś rozważa odebranie sobie życia warto w porozumieniu ze służbami interwencyjnymi zorganizować takiej osobie pomoc.

Co robić w takiej sytuacji?

Jeśli ktoś zwierza się, że ma myśli o samobójstwie lub ujawnia przytoczone symptomy, szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: https://liniawsparcia.pl/
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/
Nie ulegajmy stereotypom i uprzedzeniom wobec takiej osoby, nie wierzmy w jeden z popularnych mitów, dotyczący tego, że jeśli ktoś mówi o chęci odebrania sobie życia nie zrobi tego. Jak pokazują badania nie jest to prawdą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki