Nasza Loteria

Opowiedz Teatrowi Nowemu i Dziennikowi Łódzkiemu swoją historię prywatną

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Teatr Nowy przygotował specjalną stronę internetową
Teatr Nowy przygotował specjalną stronę internetową
„Historie prywatne” to projekt, do udziału w którym Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka zaprasza wspólnie z Dziennikiem Łódzkim.

Celem przedsięwzięcia jest przywołanie prywatnych wspomnień związanych z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, a także zbudowanie społeczności wokół tej instytucji. Zapraszamy łodzian - widzów oraz ludzi związanych z Teatrem Nowym - do podzielenia się swoimi wspomnieniami, anegdotami, spotkaniami, przygodami dotyczącymi historii Teatru Nowego. Materiały zbierane w ramach przedsięwzięcia prezentowane będą sukcesywnie na łamach Dziennika Łódzkiego. Na stronie Teatru Nowego zaś została utworzona specjalna podstrona, na której zamieszczone zostaną zebrane opowieści. Najciekawsze zostaną przeczytane przez aktorów i umieszczone w postaci filmów na stronie.

Historie prywatne będzie można opisywać w specjalnym formularzu na stronie internetowej: www.nowy.pl/historieprywatne. Akcja już się rozpoczęła i potrwa z pewnością co najmniej do 31 marca tego roku.

Na stronie Teatru Nowego już można zobaczyć i przeczytać pierwsze opowieści, między innymi wspomnienia i anegdoty znakomitego aktora, Sławomira Suleja. A także poznać i taką historię: „Sprzątaczka wykazująca się roztargnieniem i pełnym oddaniem pracy, zmierza korytarzami z wiadrem pełnym brudnej wody i mopem, co rusz czyszcząc podłogi i zakamarki. Docierając na tył Dużej Sali Teatru Nowego, w pewnym momencie, zupełnie nieoczekiwanie wkroczyła nieopatrznie na scenę z zamiarem umycia scenicznych desek. Pech chciał, że w tym samym momencie odbywał się spektakl „Noc listopadowa”, w którym jedną z ról odgrywał Ludwik Benoit. Ów aktor, widząc pomyłkowe zachowanie sprzątaczki, „nie wyszedł” z roli, tylko podszedł do sprzątaczki, objął ją ramieniem i powiedział: - „A co wy tu babuniu, w tę Noc listopadową robicie?”, jednocześnie wyprowadzając ją za scenę. Tam obrzucił sprzątaczkę już mniej kurtuazyjnym komentarzem, ale spektakl nie został przerwany”. Czekamy na kolejne!

www.nowy.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki