18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Organowe nuty w łódzkiej katedrze

Łukasz Kaczyński
Organowe nuty w łódzkiej katedrze
Organowe nuty w łódzkiej katedrze Joanna Tarnowska
Recital organowy w wykonaniu Jana Vladimira Michalko to kolejna odsłona tegorocznego cyklu koncertowego Jesienne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej. Koncert rozpocznie się we wtorek o godz. 19 w Bazylice Archikatedralnej przy ul. Piotrkowskiej 265.

W programie recitalu znalazła się Fantasia super: "Komm, heiliger Geist..." Johanna Sebastiana Bacha, Preludium G-Dur XVII-wiecznego kompozytora niemieckiego Nicolausa Bruhnsa, znanego głównie z utworów o charakterze sakralnym, a także Preludium und Fuge komponującego na przełomie epoki klasycznej i romantyzmu Johanna Christiana Heinricha Rincka.

W dalszej części wieczoru usłyszymy m.in. Choraltrilogie "Gottvertrauen" słowackiego kompozytora i dyrygenta doby romantycznej, a także księdza i teologa, Jána Levoslava Belli, Adagio i Finále z II Symfonii Organowej D-dur Charlesa-Marii Widora, francuskiego kompozytora przełomu XIX i XX wieku oraz Preludio per organo Ludovíta Rajtera, słowackiego kompozytora i dyrygenta o węgierskich korzeniach, dedykowane pamięci F. Schmidta.

Na finał Michalko przygotował zaś popularną Toccatę Fernando de La Tombelle oraz Exodus I, Musica profana, Dies irae - kompozycje Romana Bergera, znakomitego polskiego pianisty i kompozytora oraz filozofa muzyki zamieszkałego w Słowacji.

Recital Michalko to przedostatnie wydarzenie "Jesiennych dni..." w tym roku, które odbywają się już po raz jedenasty. Ich organizatorami są parafia św. Stanisława Kostki i Fundacja Carpe Diem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki