Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łowicza [ZDJĘCIA]

  Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łowicza [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łowicza [ZDJĘCIA]
  1/91
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  W Święto Trzech Króli w niedzielę (6 stycznia) barwna procesja po raz kolejny przeszła ulicami Łowicza za gwiazdą betlejemską w poszukiwaniu małego Jezusa.
  Orszak Trzech Króli w pelikanim grodzie tradycyjnie już rozpoczął się o godz. 10 mszą świętą w kościele parafialnym na łowickiej Korabce. Nabożeństwo celebrował ks. Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

  Po zakończeniu mszy barwny korowód prowadzony przez jadących na koniach Kacpra, Melchiora i Baltazara pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" przeszedł na Stary Rynek. Po drodze młodzież przygotowała dwie jasełkowe scenki z kulminacją na placu rynkowym. Całość uświetnił występ młodzieży z łowickiej szkoły pijarskiej.

  - Dziś wyszliśmy na ulice, dając świadectwo, że naszym królem jest Chrystus – powiedział do uczestników świątecznego marszu ksiądz biskup Wojciech Osial, który pobłogosławił zebranych na łowickiej starówce.

  W tym roku z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do naszego kraju w orszakowym scenariuszu znalazło się wiele odniesień do nauczania Karola Wojtyły. Wyrazem tego jest papieskie hasło tegorocznej edycji największych na świecie jasełek.

  Orszak Trzech Króli 6 stycznia tego roku przeszedł przez 752 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą w 13. państwach.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo