Oskarżony o spowodowanie wypadku śmiertelnego w Sobocie nie...

  Oskarżony o spowodowanie wypadku śmiertelnego w Sobocie nie pojawił się w łowickim sądzie

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Oskarżony o spowodowanie wypadku śmiertelnego w Sobocie nie pojawił się w łowickim sądzie

  ©Rafał Klepczarek

  W Sądzie Rejonowym w Łowiczu w czwartek (24 stycznia) rozpoczął się proces R. G. 44-letni mieszkaniec Soboty w Łowickiem oskarżony jest o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pomocy poszkodowanej kobiecie oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
  Oskarżony o spowodowanie wypadku śmiertelnego w Sobocie nie pojawił się w łowickim sądzie

  ©Rafał Klepczarek

  Oskarżony nie wyraził chęci, aby uczestniczyć w rozprawie i nie został doprowadzany na salę rozpraw z aresztu, w którym przebywa. Odczytano więc jego wyjaśnienia, które złożył w toku śledztwa. 44-latek przyznał się do winy. Twierdził, że uciekł z miejsca wypadku, gdyż spanikował. Miał nie zdawać sobie sprawy z faktu, że jest nietrzeźwy.

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 21 kwietnia ubiegłego roku około godz.
  16.40 na skrzyżowaniu ulic Bąkowskiej i Łowickiej w Sobocie. Po potrąceniu przez samochód zginęła tam 86-letnia mieszkanka tej miejscowości. Nietrzeźwy sprawca wypadku zbiegł z miejsca tragedii. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Tuż po zdarzeniu trafił do aresztu, w którym przebywa do dziś.

  Feralnego dnia 44-latek pojechał renault laguną do swojej znajomej, która również mieszka w Sobocie. 47-latka poprosiła go o to, aby ją zawiózł na stację paliw w Bielawach, gdzie chciała kupić papierosy. Ponieważ w aucie oskarżonego było niewiele paliwa, to we wskazane miejsce udali się fordem escortem mieszkanki Soboty.

  Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło w drodze powrotnej. - Gdy dojeżdżali drogą z pierwszeństwem przejazdu do rejonu skrzyżowania ul. Łowickiej i Bąkowskiej (...) oskarżony nie zachował szczególnej ostrożności ani właściwej techniki i taktyki jazdy, w wyniku czego dokonał potrącenia rowerzystki (...), która wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej nie ustępując pierwszeństwa przejazdu samochodowi kierowanemu przez oskarżonego - czytamy w akcie oskarżenia, który sporządziła Monika Poznańska, asesor Prokuratury Rejonowej w Łowiczu.

  Rowerzystka zginęła na miejscu. Uderzenie były tak silne, że jej ciało zostało rzucone do przydrożnego rowu. Zdaniem biegłego z zakresu przebiegu wypadków samochodowych 44-latek jechał z prędkością co najmniej 70 km na godzinę w terenie, w którym powinna ona wynosić nie więcej niż 50 km /h. Do swojej śmierci przyczyniła się także 86-letnia kobieta, gdyż nie przepuściła auta jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu.

  44-latek, mimo protestów pasażerki, uciekł z miejsca wypadku. Wysadził 47-latkę przed jej domem, a sam odjechał swoim samochodem do domu. Kobieta powiadomiła telefonicznie policję o zaistniałym wypadku. To samo, po przybyciu do domu, zrobił oskarżony. Śledczy ustalili, że w momencie wypadku miał on w organizmie ok. 0,7 promila alkoholu.

  Mieszkaniec Soboty jest osobą znaną policji. W chwili wypadku nie posiadał prawa jazdy.

  Rozprawę odroczono do 21 lutego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo