Ostatnie sukcesy skierniewickich wojowników

Katarzyna Michałowska
Zaktualizowano
MMKS Wojownik uczestniczył niedawno w trzech turniejach, na których pokazali się z jak najlepszej strony. 26 października wzięli udział w IV Turnieju Judo DZIECI o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo oraz w IV Międzynarodowym Turnieju Sensei w Płocku, a 27 listopada w Międzynarodowym Festiwalu Judo dzieci i Młodzieży.

W IV Turnieju Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo wzięło udział 800 judoków. W zawodach brało udział 5 zawodników oraz 2 zawodniczki klubu MMKS Wojownik. Byli to podopieczni trenera Michała Gołębiewskiego.
Udział – Jakub Rudzik

Młodzi judocy wzięli także udział w IV Międzynarodowym Turnieju Sensei Płock. Podczas zawodów rywalizowało ze sobą 400 judoków z 39 klubów z Polski, Gruzji, Wielkiej Brytanii i Włoch, w tym także siedmiu z MMKS Wojownik. Srebrne medale zdobyli: rodzeństwo Hania i Adam Derda, a brązowy - Oliwia Dworczyńska. Na czwartym miejscu znalazła się Ania Broniewicz, dwa piąte miejsca zajęły Emilia Kowalik oraz Janek Bartosiewicz, a na siódmym uplasował się Franek Popkowicz.

Międzynarodowy Festiwal Judo Dzieci i Młodzieży w Płocku zgromadził 358 zawodników z 18 klubów, w tym z Polski, Anglii oraz Gruzji. Skierniewice reprezentował m.in. MMKS Wojownik. Złote medale dostali: Dominika Gutowska, Maciej Łukasik, Franciszek Olejniczak, Adrian Ogórek, Kacper Anusiewicz, Martyna Kochanowska, Dawid Kowara. Natomiast srebrne zdobyli Alicja Szarometa i Piotr Rudnicki. Skierniewiczanie zdobyli także dwa brązy, które powędrowały do Szymona Tuki i Tomasza Potaczka. Na czwartym miejscu uplasowała się Wiktoria Karchier, a na piątym Mateusz Psonka – Habdas.

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.

Materiał oryginalny: Ostatnie sukcesy skierniewickich wojowników