ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  Oszukał 63 klientów na kwotę ponad 2 mln złotych

  Oszukał 63 klientów na kwotę ponad 2 mln złotych

  jw

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Oszukał 63 klientów na kwotę ponad 2 mln złotych

  ©Polska Press

  57-letni mężczyzna miał oszukać 63 klientów na kwotę ponad 2,3 mln złotych. Pokrzywdzeni to osoby, które wpłacały zaliczki na poczet zakupu samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych. Podejrzanemu grozi kara 10 lat więzienia.
  Oszukał 63 klientów na kwotę ponad 2 mln złotych

  ©Polska Press

  - Przedstawione zarzuty, dotyczą okresu styczeń – luty 2015 roku. Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zarejestrował na swoje dane firmę, która miała siedzibę w Łodzi, przy ulicy Gdańskiej i rzekomo oferowała do sprzedaży luksusowe samochody osobowe i dostawcze oraz maszyny tj. koparko – ładowarki, kombajny, podnośniki, ciągniki. Wszystko wskazuje na to, że proceder był dobrze zorganizowany, a atrakcyjne oferty przyciągnęły wielu klientów. Proponowane ceny były zazwyczaj niższe niż ceny rynkowe oferowanych rzeczy - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

  Z ustaleń prokuratury wynika, że ogłoszenia ze sprzętem i z pojazdami zamieszczane były na stronie internetowej firmy lub na jednym z portali internetowych. Do biura sprzedaży zakupiono niezbędne wyposażenie, a do obsługi klienta zatrudniono dwie osoby, które nigdy nie widziały właściciela firmy i kontaktowały się z nim jedynie telefonicznie, bądź za pośrednictwem internetu.

  Oszust dzwoni z Sierra Leone, a rozmowa kosztuje nas majątek

  - Zamieszczając oferty, wykorzystywano przy tym fotografie innych rzeczy, które faktycznie nie były w dyspozycji firmy. Oferowane maszyny i samochody miały znajdować się w momencie ich zakupu przez pokrzywdzonych za granicą, a klient przy podpisywaniu w biurze umowy, zobowiązany był zapłacić 30% zaliczki. Pracownice biura obsługi wpłacały przyjmowane pieniądze na konto firmowe, skąd następnie były wypłacane. Żaden z pokrzywdzonych nie otrzymał towaru, ani zwrotu zaliczki - mówi Krzysztof Kopania.

  57-letni właściciel firmy był poszukiwany listem gończym. 22 marca został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.
  Mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa bądź usiłowania oszustwa na szkodę 63 pokrzywdzonych w łącznej kwocie ponad 2,3 mln złotych (blisko 2 mln dotyczą oszustwa, a ponad 300 tys. złotych - usiłowania oszustwa).

  - Współpracownikami podejrzanego byli także inni mężczyźni, posługujący się prawdopodobnie fałszywymi danymi. Ich rola polegała na telefonicznym konsultowaniu parametrów kupowanych maszyn czy pojazdów. Tożsamości tych mężczyzn dotychczas nie ustalono - dodaje Krzysztof Kopania.


  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za oszustwa pow. 1 miliona zł. kara 10 lat wiezienia.

  bg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  A za oszustwa pow.5 mln.zł. , kara co najmniej 15 lat pudła.Tylko wysokie kary i konfiskata majątku mogą powstrzymać ludzi przed oszustami.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale pisior!

  27:1 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  To ci misiewicz!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przydał by się taki

  he,he (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  w platfusiarni na skarbnika

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo