Sprzedam tanio ciągnik rolniczy.Takie ogłoszenia zamieszczał na jednym z portali aukcyjnych oszust którego zatrzymali policjanci. Sprawca po wyłudzeniu zaliczki znikał. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. trafił już do aresztu. W ten sposób mogło zostać oszukanych nawet kilkadziesiąt osób z terenu całego kraju.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi od pewnego czasu pracowali nad sprawami oszustw internetowych związanych z oferowaniem do sprzedaży ciągników  Sprawca na  portalach internetowych o tematyce motoryzacyjnej, co najmniej od kilku miesięcy, zamieszczał oferty sprzedaży sprzętu rolniczego po bardzo  atrakcyjnej cenie. Ursus wartości kilkunastu tysięcy oferowany był czasami za połowę ceny.

Schemat był zawsze taki sam. Klient kontaktował się telefonicznie i zachęcony niską ceną szybko wpłacał zaliczkę w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wśród pokrzywdzonych są rolnicy z całego kraju. Niewykluczone, że cześć zdarzeń nie była do tej pory wcale zgłoszona policji.

Policjanci skrupulatnie zbierali materiał  dowodowy i analizowali go. Ostatecznie wytypowali mężczyznę podejrzewanego o ten przestępczy proceder.

21 listopada 2016 roku przed południem , w wynajmowanym w Tomaszowie Mazowieckim mieszkaniu, kryminalni z Łodzi wspólnie z tomaszowską policją zatrzymali 52-latka. Był zaskoczony  Pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego mężczyzna nie ma stałego miejsca zameldowania . W czerwcu 2015 roku , po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa , opuścił zakład karny.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli telefony, laptopy, różne dokumenty i nośniki elektroniczne. Część z wykorzystywanych do przestępczej działalności sprzętów oszust najprawdopodobniej niszczył. Policjanci wspólnie z prokuraturą podjęli już kroki zmierzające do zabezpieczenia wyłudzonej gotówki, której  podejrzany jeszcze nie zdołał wypłacić z zakładanych na tzw. słupy kont bankowych. Decyzją sądu , 23 listopada 2016 roku, został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Sprawa pozostaje rozwojowa