Photo Ark, czyli arka gatunków zagrożonych wyginięciem
Projekt Photo Ark 2, któremu patronuje National Geographic Wild, to seria niezwykłych zdjęć gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Za obiektywem stanął fotograf Joel Sartore, który od 25 lat portretuje zagrożone zwierzęta. Do tej pory udało mu się udokumentować aż 11 230 gatunków, tworząc największą na świecie kolekcję studyjnych fotografii zwierząt.

Papuga St. Vincent z Houston ZOO w stanie Texas w USA. Obecnie żyje od 250 do 999 przedstawicieli tego gatunku. Głównymi przyczynami spadku jego liczebności są polowania, handel ptakami klatkowymi oraz utrata naturalnych siedlisk.
Zdjęcie BIR037-00496 z kolekcji Photo Ark, wykonane przez Joela Sartore
Zobacz więcej zdjęć w galerii.
Przybliżenie wizerunków zagrożonych wyginięciem zwierząt szerokiej publiczności ma na celu wzbudzenie w ludziach wrażliwości względem innych istot, za których dramatyczną sytuację ponosimy pełną odpowiedzialność.
Misją tego projektu jest inspirowanie do ich ochrony i ratowania naturalnych siedlisk, a także apel o naprawienie szkód, jakie zostały wyrządzone do tej pory. Fotograf wierzy, że patrząc tym niezwykłym stworzeniom w oczy, zaczynamy czuć i rozumieć potrzebę troski o nie. - materiały prasowe
Czytaj także:
Kulisy niecodziennej pracy fotografa będzie można zobaczyć na ekranie w premierowej serii „Photo Ark 2". Będzie ona dostępna od piątku 12 lutego w National Geographic Wild.

Tymczasem spójrz w oczy przedstawicielom gatunków, które niebawem mogą zniknąć z powierzchni naszej planety. Zdjęcia powstały z miłości do zwierząt, która na szczęście potrafi być zaraźliwa.
Zabierz energię ze sobą
Strefa Biznesu - Kiedy należy ci się odszkodowanie za opóźniony lot?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?