MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto schrony w Łodzi. Oto adresy budowli ochronnych dla ludności cywilnej. LISTA Zobacz zdjęcia!

Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński
Gdzie znajdują się schrony w Łodzi? W mieście znajduje się kilkadziesiąt budowli ochronnych dla ludności cywilnej. Są przede wszystkim w szkołach, budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych, terenach byłych dużych zakładów przemysłowych. W galerii udostępniamy adresy i zdjęcia schronów w Łodzi. Oto ich adresy. Zobacz, gdzie się znajdują!

Schrony w Łodzi budowano jeszcze przed II wojną światową, w jej trakcie i w czasach PRL-u nawet aż do końca lat 80. Powstawały pod budynkami mieszkalnymi, szkołami, obiektami sportowymi, dworcami.
Schrony w Łodzi. Zobacz, gdzie się znajdują
Ewidencją historycznych schronów i szczelin przeciwlotniczych zajmuje się łódzki społecznik Mariusz Wasilewski.

W obliczu niepewności, jaką niesie ze sobą współczesny świat, schrony stają się coraz bardziej istotnym elementem planowania bezpieczeństwa. Od czasów starożytnych po współczesność, schrony służą ludziom jako oazy bezpieczeństwa w czasach zagrożeń.

Współczesne schrony są znacznie bardziej zaawansowane, wyposażone w systemy wentylacji, zasilania awaryjnego, zapasami żywności i wody oraz innymi niezbędnymi środkami do przetrwania. Mogą być również dostosowane do różnych rodzajów zagrożeń, takich jak ataki chemiczne, biologiczne lub radiologiczne.
Schrony w Łodzi. Zobacz, gdzie się znajdują
W dzisiejszych czasach schrony pełnią rolę nie tylko w przypadku konfliktów zbrojnych, ale także w obliczu zagrożeń takich jak katastrofy naturalne, pandemie czy nawet groźby terroryzmu.

Oto schrony w Łodzi. Oto adresy budowli ochronnych dla ludno...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto schrony w Łodzi. Oto adresy budowli ochronnych dla ludności cywilnej. LISTA Zobacz zdjęcia! - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki