MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 153 w Łodzi [ZDJĘCIA]

Maciej Kałach
Szkoła Podstawowa nr 153 w Łodzi ma nową pracownię przyrodniczą. Nie jest to zwykła sala lekcyjna. Elektroniczne tablice są zasilane energią słoneczną z baterii zamontowanych na budynku szkoły, także ciepła woda w klasie ogrzewana jest w "zielony" sposób.

W piątek w podstawówce przy ul. Obrońców Westerplatte 28 odbyła się uroczystość otwarcia pracowni - w przecięciu wstęgi do sali wziął udział Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi, nowa klasa została też poświęcona przez kapłana.

Piątkowski przypominał, że w bieżącym roku ekopracownie powstały już w 44 łódzkich szkołach. Pieniądze na niestandardowe wyposażenie do nauk przyrodniczych (m.in. nowoczesne mikroskopy, modele układu słonecznego czy organów człowieka) pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Nauczyciel przyrody z SP nr 153 najbardziej cieszył się z ekranu, który zastąpił kredową tablicę - dzięki niej nie będzie już musiał dźwigać plansz ilustrujących procesy zachodzące w przyrodzie.

Małgorzata Dziedziurska, dyrektor SP nr 153, chce pozyskiwać fundusze na kolejne "zielone" projekty w bałuckiej podstawówce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki