Otwarto trzy kolejne nocne przychodnie w Łódzkiem

  Otwarto trzy kolejne nocne przychodnie w Łódzkiem

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Głownie, Ozorkowie i Koluszkach będą dodatkowe punkty nocnej i świątecznej pomocy. Przychodnie w Głownie i Ozorkowie 1 września uruchomiła Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, która wygrała konkurs na leczenie mieszkańców w nocy i w święta w powiecie zgierskim.
  W Głownie, Ozorkowie i Koluszkach będą dodatkowe punkty nocnej i świątecznej pomocy

  W Głownie, Ozorkowie i Koluszkach będą dodatkowe punkty nocnej i świątecznej pomocy ©123 RF

  Narodowy Fundusz Zdrowia w czerwcu, rozstrzygając konkurs, wziął pod uwagę podział województwa łódzkiego na powiaty i w każdym z nich wybrał jedną przychodnię, która ma przyjmować pacjentów w nocy i w święta. Z reguły znajduje się ona w miastach powiatowych.

  Nie wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni z tego rozwiązania. Problem pojawił się między innymi w Ozorkowie i Głownie. Tam mieszkańcy domagali się punktów nocnej opieki w swojej okolicy. Nie chcieli szukać pomocy medycznej w Zgierzu.

  - W Zgierzu mieliśmy zakontraktowane przez NFZ cztery zespoły lekarsko-pielęgniarskie, w tym z lekarzem pediatrą. Mieszkańcy domagali się utworzenia filii przychodni w Ozorkowie i Głownie.
  Podjęliśmy decyzję, że zaczną one działać od 1 września i tak się stało - tłumaczy dr Janusz Morawski, dyrektor ds. medycznych w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. - W przychodni w Zgierzu pozostaną tylko dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie, w tym z lekarzem pediatrą. W Ozorkowie i Głownie będzie po jednym zespole.

  W Ozorkowie przychodnia nocnej i świątecznej pomocy zlokalizowana jest przy ulicy Spokojnej 10, a w Głownie znajduje się przy ulicy Kopernika 19 w budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Remedium".

  Dodatkowy punkt nocnej pomocy 1 września rozpoczął pracę także w Koluszkach. Utworzyła go Gminna Przychodnia Zdrowia w Andrespolu. Przychodnia znajduje się przy ulicy Przejazd 6.

  Kiedy można skorzystać z nocnej pomocy? W Ozorkowie i Głownie od poniedziałku do piątku od godz. 18 do 8 rano, a w weekendy i święta całodobowo. Z kolei przychodnia w Koluszkach czynna jest w tygodniu od godz. 18 do 22, a w weekendy od godz. 8 do 12.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »