Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwierają rondo Inwalidów

Agnieszka Magnuszewska
Remont trwa od 19 marca
Remont trwa od 19 marca Krzysztof Szymczak/archiwum
W poniedziałek otwarta zostanie południowa część ronda Inwalidów. Zmotoryzowani mieszkańcy Widzewa musieli omijać rondo Inwalidów od 19 marca. MPK zamknęło jego południową cześć, by wymienić tory na ul. Puszkina przecinające ul. Rokicińską. Na samej Rokicińskiej korków nie było, ale kilka minut dłużej trzeba było czekać na światłach przy ul. Wujaka.

Od poniedziałku nie będzie już problemu z przejazdem przez rondo Inwalidów, więc na swoje stałe trasy wrócą autobusy linii 64,75, 85, 85A, 90, 91, 91A, 91B oraz N1. Natomiast jeszcze tydzień trzeba będzie poczekać na zakończenie remontu torów na ul. Puszkina i odblokowanie ronda Sybiraków.

- Prace na ulicy Puszkina potrwają do końca kwietnia - mówi Marcin Małek, rzecznik MPK. - Nie wiemy jeszcze czy prace zakończą się podczas weekendu czy w poniedziałek. Pracujemy całą dobę by ukończyć remont w terminie.

Niestety, w poniedziałek zaczną się inne utrudnienia. Tym razem dla pasażerów MPK podróżujących po Górnej. Ze względu na to, że firma Mosty Łódź rozpoczyna budowę wiaduktu, który połączy ul. Rzgowską z Trasą Górna, musi zostać zlikwidowana dotychczasowa pętla autobusowa Ustronna.

Dlatego od poniedziałku autobusy linii 70A będą zatrzymywać się na pętli przy ul. Matek Polskich (przystanek Szczaniecka). Ich trasa zmieni się dopiero za skrzyżowaniem Rzgowskiej z Paradną. Następnie autobusy pojadą uli. Paradną i Matek Polskich, objeżdżając przy tym Szpital Centrum Zdrowia Matki Polki dookoła. Natomiast linia 75 ma kończyć swój bieg na tymczasowej pętli u zbiegu ulic Granicznej i Rozalii, położonej 300 m dalej od dotychczasowej (przy firmie Sapa).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki