Owacje na stojąco: 7:0 dla mistrzyń Polski TME SMS Łódź. Dekoracja przy Milionowej. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Na trybunach stadionu SMS przy ul. Milionowej zgromadziło się rekordowo wielu kibiców, którzy chcieli osobiście pogratulować piłkarkom TME SMS Łódź zdobycia mistrzostwa Polski. Łodzianki grały ostatni mecz sezonu.

Mistrzynie szybko objęły prowadzenie - po karnym strzelonym w 4 minucie przez Dominikę Kopińską. Jedenastka podyktowana została po faulu na Annie Rędzi. Później łodzianki miały zdecydowaną przewagę, ale cudów w bramce Olimpii Szczecin dokonywała doskonale dysponowana Natalia Radkiewicz.
Szczęście opuściło bramkarkę ze Szczecin po zmianie stron. Zaraz po przerwie po doskonałym podaniu Anny Rędzi wreszcie udało się Dominice Kopińskiej pokonać bramkarkę Olimpii z gry. Dominika Kopińska walczyła o koronę królowej strzelczyń. Po tym golu miała na koncie 18 bramek. Brakowało jej dwóch trafień, by dogonić z Macleans Chinonyerem z Górnika Łęczna.
Dwie minuty później koronkowa akcja: Ernestina Abambila - Dominika Kopińska - Dominika Gąsieniec - Klaudia Jedlińska przyniosła trzecią bramkę. Łodzianki poszły za ciosem. Po kolejnych dwóch minutach Anna Rędzia po indywidualnej akcji uderzyły zza linii bocznej pola karnego i piłka wpadła do siatki. Trzy gole w cztery minuty! Był to ponadto gol numer 300 w historii występów TME SMS w ekstraklasie.
W 60 minucie Anna Rędzia zaliczyła już czwartą w tym meczu asystę. Wyłożyła piłkę, jak na tacy Klaudii Jedlińskiej i było 5:0 dla mistrzyń.
Końcówka należała do Dominiki Kopińskiej, która dwa doskonałe podania Katarzyny Konat zamieniła głową na dwie bramki. Tym samym łodzianka dogoniła Nigeryjkę w klasyfikacji strzelczyń. A wynik brzmiał 7:0 dla TME SMS Łódź.

Po ostatnim gwizdku sędzi rozległ się hymn mistrzów: We are the champions. Medale wręczyli łodziankom wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski i wiceprezes PZPN Adam Kaźmierczak. Wzruszające chwile na stadionie SMS im. Kazimierza Górskiego.

Przed łodziankami gra w Lidze Mistrzyń. 24 czerwca odbędzie się losowanie pierwszej rundy. TME SMS wystąpi w czterozespołowym turnieju - może mistrzynie Polski będą gospodyniami tego turnieju, więc mógłby zostać rozegrany na nowym stadionie ŁKS. Łodzianki mogą zmierzyć się z mistrzyniami Danii, Holandii i Portugalii.

TME SMS Łódź - Olimpia Szczecin 7:0 (1:0)
1:0 - Dominika Kopińska (4, karny), 2:0 - Dominika Kopińska (47), 3:0 Klaudia Jedlińska (49), 4:0 - Anna Rędzia (51), 5:0 - Klaudia Jedlińska (60), 6:0 - Dominika Kopińska (79), 7:0 - Dominika Kopińska (80).
TME SMS Łódź: Danuta Paturaj (61, Oliwia Szperkowska) - Ewelina Piórkowska (61, Małgorzata Lichwa), Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Yurina Enjo (75, Magdalena Dąbrowska) - Dominika Gąsieniec (61, Nadia Krezyman), Ernestina Abambila, Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska, Dominika Kopińska. Trener: Marek Chojnacki.

Inne mecze: Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 0:0, KKP Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:1, Rekord Bielsko-Biała - APLG Gdańsk 5:2, Medyk Konin - AZS UJ Kraków 2:1, Tarnovia Tarnów - Śląsk Wrocław 2:2.

1.TME SMS Łódź 22 55 67-17

2.Górnik Łęczna 22 52 65-29

3.Czarni Sosnowiec 22 47 61-15

4.GKS Katowice 22 38 41-28

5.AZS UJ Kraków 22 33 34-31

6.Medyk Konin 22 30 32-31

7.Śląsk Wrocław 22 30 33-36

8.APLG Gdańsk 22 27 27-45