Pabianice: zrobili strzelnicę z mieszkania Roma

  Pabianice: zrobili strzelnicę z mieszkania Roma

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pabianice: zrobili strzelnicę z mieszkania Roma
  Na ławie oskarżonych zasiądą 33-letni Daniel J. i 29-letni Adam G. Prokuratura zarzuca im, że w Pabianicach obelżywie znieważali Cygana ze względu na jego pochodzenie etniczne, celowali do niego z broni pneumatycznej, grozili, że go zabiją i kompletnie zdemolowali mu mieszkanie, strzelając z broni pneumatycznej.
  Pabianice: zrobili strzelnicę z mieszkania Roma
  Ponadto Daniel J. nieoczekiwanie usłyszał zarzut, że... nie płacił alimentów na syna Filipa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

  Z ustaleń śledczych wynika, że będący romskiej narodowości Jan J. wynajmował mieszkanie w budynku przy ulicy Moniuszki w Pabianicach. Nie przebywał jednak w mieszkaniu, bo trafił do więzienia, gdyż nie zapłacił grzywny.

  Gdy 19 stycznia 2012 roku wyszedł na wolność, pierwsze kroki skierował do mieszkania przy ulicy Moniuszki. W mieszkaniu zastał swoją znajomą Annę R. w towarzystwie czterech mężczyzn. Wszyscy bawili się przy alkoholu. Jan J. przyłączył się do towarzystwa. Nagle zauważył, że jeden z biesiadników za paskiem od spodni trzyma broń. Dlatego poprosił Annę R., aby natychmiast wyprosiła swoich znajomych.

  To nie spodobało się mężczyznom. Według prokuratury, Adam G. wyjął pistolet (broń pneumatyczna na kulki typu wiatrówka) i zaczął strzelać do okien, talerzy i żyrandola.

  Następnie dwaj oskarżeni i ich znajomi (ich sprawy wyłączono do osobnego rozpoznania) obrzucili Cygana wyzwiskami, z których niektóre obelgi miały podłoże etniczne. Ponadto Daniel J. i Adam G. zaczęli przykładać wiatrówkę do głowy Jana J., grożąc, że go zabiją. Na szczęście groźby tej nie spełnili.

  Mężczyźni ostrzelali mieszkanie, kompletnie je demolując. Zniszczyli m.in.: szyby w oknie i w drzwiach od łazienki, lustro, telewizor, żyrandol, zastawę stołową i piec gazowy. Straty oszacowano na 1,1 tys. zł.

  Gdy napastnicy opuścili mieszkanie, gospodarz zaalarmował policjantów, a ci wkrótce zatrzymali sprawców strzelaniny przy ulicy Moniuszki. Daniel J. z początku nie przyznawał się do winy. Twierdził nawet, że gdy opuszczał mieszkanie, panował w nim wzorowy porządek. Potem jednak zmienił zdanie. Przyznał się do winy i wyraził gotowość dobrowolnego poddania się karze.

  Także Adam G. najpierw nie przyznawał się do winy i też mówił o porządku w mieszkaniu Jana J. Potem jednak stwierdził, że zdemolował mieszkanie, ale nie groził gospodarzowi, że go zabije.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo