Pabianickiej przychodni znów grozi zamknięcie

  Pabianickiej przychodni znów grozi zamknięcie

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pacjenci obawiają się o przyszłość swojej przychodni

  Pacjenci obawiają się o przyszłość swojej przychodni ©Krystian Dobrzański

  Na korytarzach pabianickiej przychodni Pabian-Med, a także w gabinetach lekarskich, nie milkną dyskusje o planach likwidacji tej placówki.
  Pacjenci obawiają się o przyszłość swojej przychodni

  Pacjenci obawiają się o przyszłość swojej przychodni ©Krystian Dobrzański

  W niewyjaśnionych okolicznościach odszedł dyrektor Waldemar Podhalicz. Przychodnię chciało przejąć miasto, ale to się nie udało. Pojawiają się informacje o firmach, które chcą wykupić przychodnię od Urzędu Marszałkowskiego. Samorządy na razie tego nie potwierdzają. Nikt z pacjentów i lekarzy nie wie, jaka przyszłość czeka Pabian-Med.

  W 2009 roku Pabian-Med miał być zamknięty. Jedyną szansą było przejęcie placówki przez powiat.
  A na to starostwa nie było stać. Po licznych protestach, poprzedni marszałek województwa Włodzimierz Fisiak podjął decyzję, że Pabian-Med będzie nadal funkcjonował. Pacjenci nie kryli obaw, że zamknięcie przychodni tylko odłożono w czasie.

  - Spodziewałam się, że problem likwidacji przychodni powróci - mówi pani Wiesława, pacjentka przychodni. - Dyrektor zrezygnował i zatrudnił się w innej przychodni, lekarze rozglądają się za nową pracą. Wszystko to świadczy o kolejnej próbie zamknięcia Pabian-Medu.

  Starostwo odpowiada wymijająco.

  - Nie mam informacji o zmianach struktury przychodni - mówi wicestarosta Irena Grenda.

  Prezydent Pabianic Zbigniew Dychto też niewiele wie o tym, jaka przyszłość czeka placówkę.

  - Pabian-Med to nie mój problem. Ja mam szpital. Nie wiem, jaki jest stan finansowy spółki. Podobno ktoś chce ją przejąć. Myśleliśmy o jej przejęciu, ale marszałek, do którego należy Pabian-Med, powiedział, że nie chce się jej pozbywać. Temat uznałem za zamknięty - powiedział Zbigniew Dychto.

  Wydział informacji i komunikacji społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego potwierdził, że zarząd województwa łódzkiego nie planuje żadnych przekształceń ani likwidacji Pabian-Medu.

  "Ostatnia zmiana dotyczyła przeniesienia gabinetu lekarza i pielęgniarki POZ z budynku przy ul. Skargi 45 oraz włączenia ich w strukturę komórek organizacyjnych, funkcjonujących w POZ przy ul. Kilińskiego 10/12" - napisało biuro prasowe marszałka. "Było to spowodowane wypowiedzeniem przez właściciela umowy użyczenia pomieszczeń przy ul. Skargi 45".

  Biuro prasowe wyjaśniło też, że dyrektor Podhalicz sam złożył wymówienie, a jego następca będzie wyłoniony w konkursie.

  - Wolę szukać nowej pracy niż dowiedzieć się nagle, że zamknęli przychodnię - stwierdził jeden z lekarzy Pabian-Medu, którego nie przekonują zapewnienia samorządowców.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo