ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Pakistańczyk pobity w Ozorkowie. Trzech napastników na ławie...

  Pakistańczyk pobity w Ozorkowie. Trzech napastników na ławie oskarżonych

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Pakistańczyk pobity w Ozorkowie. Trzech napastników na ławie oskarżonych

  ©Grzegorz Gałąsiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Na ławie oskarżonych zasiądzie wkrótce trzech napastników w wieku 25, 29 i 37 lat, którzy w nocy z 2 na 3 stycznia pod sklepem nocnym w Ozorkowie skatowali 44-letniego Pakistańczyka na tle rasistowskim, czyli z powodu jego przynależności narodowej i religijnej.
  Pakistańczyk pobity w Ozorkowie. Trzech napastników na ławie oskarżonych

  ©Grzegorz Gałąsiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Napadnięty był bity pięściami po całym ciele, a gdy upadł został skopany. Doznał złamania nosa, wybicia zębów, urazów głowy i klatki piersiowej. Proces zacznie się 26 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

  Według śledczych, o północy 44-latek i jego kolega zakończyli pracę w placówce gastronomicznej w Ozorkowie. Rozstali się. Pokrzywdzony najpierw udał się do salonu gier zręcznościowych, a potem do sklepu nocnego, aby kupić papierosy.
  Przy okienku został zaczepiony przez napastników. Wznoszone przez nich okrzyki i zadawane pokrzywdzonemu pytania wskazują, że atak mógł mieć tło rasistowskie. 44-latek był bity pięściami po głowie, a gdy upadł, kopany po całym ciele. Stracił także telefon komórkowy. Personel sklepu powiadomił policję, jednak napastnikom udało się zbiec. Pakistańczyk przewieziony został do szpitala w Zgierzu, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

  - Pierwszym atakującym napastnikiem był 37-latek. Podczas przesłuchania mężczyzna ten przyznał się do zarzutów. Stwierdził, że nie odczuwa niechęci do osób innych narodowości i wyznań, a jego agresywne zachowanie było konsekwencją tego, że znajdował się pod silnym wpływem alkoholu. Dwaj pozostali podejrzani nie przyznali się do zarzutów - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

  CZYTAJ TEŻ: Pakistańczyk pobity w Ozorkowie. 5 osób podejrzanych o napad

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo