Pałac Herbsta w Łodzi otwarty. Na początek wystawa [ZDJĘCIA]

  Pałac Herbsta w Łodzi otwarty. Na początek wystawa [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pałac Herbsta w Łodzi otwarty. Na początek wystawa [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kaczyński

  Po drobiazgowej renowacji swoje podwoje otworzył w piątek Pałac Herbstów na Księżym Młynie, perła XIX-wiecznej architektury. Dzięki archiwalnym fotografiom pozyskanym m.in. od dawnej pokojówki Edwarda i Matyldy Herbstów odtworzono charakter pomieszczeń. Prace trwały dwa lata i pochłonęły 19 mln zł.
  Oprócz wnętrz oglądać można wystawę "Herbstowie. Historie niedokończone", w niekonwencjonalny sposób ukazującą pogmatwane i wciąż pełne niedookreślonych momentów losy rodziny. W dawnej powozowni można też odwiedzić Galerię Sztuki Dawnej z obrazami pędzla m.in. Wyspiańskiego, Matejki i Rodakowskiego.

  Wprawdzie w sobotę z powodów niezależnych od Muzeum Sztuki (pałac to jeden z jego oddziałów) nie zagrał Royal String Quartet, ale w listopadzie Salon Muzyczny będzie gościł zespół Concerto Avenna i solistkę Urszulę Krygier.

  Wcześniej, 28 września, odbędzie się dwudniowy pokaz filmów z międzywojnia, a 5 października pokazany zostanie odnaleziony w prywatnej kolekcji portret Aleksandry Herbstowej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo