Paluszek i główki zmorą Widzewa. Stracone dwa punkty Widzewa w 95 minucie

Piłkarze Widzew w piątej minucie przedłużonego czasu gry stracili drugiego gola i tylko zremisowali ze Skrą 2:2.

Skra Częstochowa - Widzew 2:2 (1:1)

Bramki
0:1 Aleksander Paluszek (19)
1:1 Ernest Terpiłowski (29)
1:2 Marek Hanousek (82-k)
2:2 Mariusz Holik (90+5)
Skra: Mateusz Kos - Bartłomiej Burman (62, Dawid Niedbała), Aleksander Paluszek, Adam Mesjasz, Mariusz Holik, Kamil Lukoszek - Piotr Pyrdoł (62, Mikołaj Kwietniewski), Bartosz Baranowicz (85, Mateusz Malec), Adam Olejnik, Piotr Nocoń (76, Przemysław Sajdak) - Maciej Mas (76, Krzysztof Ropski). Trener: Jakub Dziółka.
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler - Paweł Zieliński, Patryk Lipski (88, Krystian Nowak), Dominik Kun, Ernest Terpiłowski, Kristoffer Hansen (90, Patryk Mucha), Radosław Gołębiowski (46, Fabio Nunes) - Przemysław Kita (65, Bartosz Guzdek) Trener: Janusz Niedźwiedź.
Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk), żółte kartki: Pyrdoł, Baranowicz, Olejnik, Paluszek - Fabio Nunes.
Widzów: 12 .820.

Mecz Widzewa ze Skrą Częstochowa był ponadplanowy i do wejścia nie upoważniały w tym przypadku karnety. Skra była gospodarzem, a łodzianie – gośćmi. Choć kibice Widzewa musieli kupić dodatkowe bilety, to jednak stadion znów został wypełniony!
Widzewiacy byli w dobrych nastrojach, bo wygrali dwa poprzednie mecze z GKSTychy i GKSKatowice. Kibice liczyli, że uda się poprawić serial czterech zwycięstw z rzędu z jesieni ub. roku zapoczątkowany właśnie meczem ze Skrą (4:0), po którym przyszły kolejne zwycięstwa (Puszcza 1:0, Jastrzębie 3:1, Korona 1:0).
Widzew ruszył z animuszem i kiedy wydawało się, że gol dla łodzian to kwestia czasu, bramkę zdobyli, ale gospodarze, czyli gracze Skry. W 19 minucie po rzucie rożnym najwyżej skoczył Aleksander Paluszek i głową strzelił gola. „Paluszek i główka to szkolna wymówka”, w tym przypadku zapomnieli o tym powiedzeniu nasi piłkarze.
Na szczęście w miarę szybko łodzianie odpowiedzili golem. Znów po rogu. Piłkę przejął Ernest Terpiłowski i strzelił pewnie do siatki z 10 metrów. Ten sam zawodnik był motorem napędowym kolejnych akcji, ale gole nie padały.
Widzewiacy próbowali strzelać z dalszej odległości, ale nie przynosiło to efektów. Nerwy kibiców były wystawione na ciężką próbę. Czas upływał, ale wynik się nie zmieniał. Aż nadeszła 78 minuta. W polu karnym ręką piłkę zagrał Dawid Niedbała. Sędzia nie zauważył tego, ale na szczęście doskonale zachował się sędzia VAR. Sędzia główny dostał wiadomość, obejrzał akcję na monitorze i podyktował jedenastkę. Pewnym strzałem z jedenastki popisał się Marek Hanousek.
Kiedy wydawało się, że Widzew dowlecze zwycięstwo, w piątej minucie przedłużonego czasu gry w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła w słupek bramki Widzewa, bronił Henrich Ravas, a dobitka Mariusza Holika trafiła do widzewskiej siatki. Tak Widzew stracił dwa cenne punkty.
Resovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (Aleksander Komor 12 - Marcel Misztal 50)
Miedź – Stomil Olsztyn 1:2 (Nemanja Mijusković 45 - Maciej Dampc 81, Patryk Mikita 86-k)
Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (Jewgienij Szykawka 55, Filipe Oliveira 67 - Wojciech Szumilas 74)
Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 2:3 (Łukasz Sołowiej 37, Łukasz Wroński 53 - Christian Alemán 21, Hubert Adamczyk 60, Karol Czubak 72)
GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 4:2 (Marek Fábry 3, 20, Farid Ali 28, Konrad Handzlik 90 - Dominik Dziąbek 11, Oliver Práznovský 80 (k))